MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » MARMARA KOLEJİ HALKLA İLİŞKİLER
MARMARA KOLEJİ HALKLA İLİŞKİLER


Marmara Koleji II. Mikro- lab. Deney Yarışması, ortaokullar arasında, öğrencilerin bilimsel becerilerini uygulayabilmelerine ve yaratıcılıkta kullanabilecekleri çeşitli yaklaşımları değerlendirebilmelerine olanak sağlamak amacıyla “Deney Tasarla ve Uygula” sloganıyla 25 Mart 2015 tarihinde yapılmıştır.

 

Bu Yarışma, öğrencilerin sahip oldukları bilgiyi ve bilgiyi kullanma kabiliyetini ölçen deneysel bir yarışmadır. Yarımaya İstanbul il genelinden 22 okul katılmıştır. Katılan okullar toplam 46 takım halinde yarışmışlardır. En iyi grup dalında İELEV ÖZEL ORTAOKULU, En iyi rapor yazımı dalında ÖZEL İSTANBUL ORTAOKULU Teşvik Ödülü dalında ise ÖĞRETMEN SELMA AKAY ORTAOKULU ödül almışlardır. Yarışmamızın ilk üç derecesini ise Birinci olan MİLLİ EĞİTİM VAKFI ORTAOKULU, İkinci olan ÖZEL DERYA ÖNCÜ ORTAOKULU, Üçüncü olan İTÜ DR.NATUK BİRKAN ORTAOKULU öğrencileri kazanmışlardır.

 

Yeni fikirlerin, bilgilerin, teknolojilerin ülkemize kazandırılması için yapılan bu yarışmaya katılan öğrenciler tarafından heyecan ve merakla gerçekleşmiştir.

 

Gelişmiş ülkelerde daha fazla bilim insanının ve teknolojinin oluşması o ülkelerin o insanlara bu fırsatları sunması ile gerçekleşmektedir.

 

Bu vizyonla yola çıkan Marmara Koleji gelişmiş laboratuvarlarını ve imkanlarını yarışmaya katılan tüm öğrencilere sunmuştur.

 

📆 02 Nisan 2015 Perşembe 16:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR