MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Gürlü: Çanakkale’nin bize söylediği şeydir Milli Görüş
Gürlü: Çanakkale’nin bize söylediği şeydir Milli Görüş


Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, “Çanakkale’nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş” dedi.

 
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, Anadolu Gençlik Derneği Üsküdar Temsilciliği’nin Çanakkale Şehitleri’ni anma programına katıldı. Programda bir selamlama konuşması yapan Gürlü, “Çanakkale’nin bize öğrettiği şeydir Milli Görüş” şeklinde konuştu.

 
Çanakkale’nin geçilmesinin bizlere bu toprakları vatan yapan değerlerin yer ile yeksan olacağı manasını taşıdığına vurgu yapan Muhammet Gürlü, “Bundan tam 100 sene önce Çanakkale’de yiğitler, destanlaşan bir mücadele ile yedi düvele geçit vermediler. Canları pahasına düşmanı Çanakkale’den geçirmediler. Çünkü Çanakkale’nin geçilmesi demek düşman ordularının, gemilerinin ve sair silahlarının Çanakkale’den geçmesi demek değildi.

 

 

Çanakkale’nin geçilmesi demek bu toprakları bizlere vatan yapan maddi ve manevi bütün değerlerin yer ile yeksan olması demekti. İstiklal Şairimiz Akif’in anlatımıyla minarelerinden ezanlar okunan coğrafyamızın mabedlerine namahrem elinin değmesi demekti. Bu yüzden Çanakkale müdafaası sıradan bir hadise değildir. Batı ya da batıl, adına her ne dersek diyelim düşman zihniyetiyle aramıza çektiğimiz kalın çizgilerin çiğnenemeyeceği demekti. Çanakkale müdafaası batı zihniyetiyle aramızdaki sınırların basit bir gümrük vergisinden, bürokratik bir takım işlemlerden ibaret olmadığını ispat etmek demekti. İşte bu yüzden 15 yaşındaki yiğitlerine varıncaya dek, bütün bir İslam Alemi seferberlik halinde Çanakkale’yi savundu ve Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bunda da başarılı oldu” diye konuştu.

 
Çanakkale reel politik safsatalara boyun eğmemek demek
Çanakkale’nin bize söylediği şeyin Milli Görüş olduğunu ifade eden Gürlü, “Çanakkale’de yiğitler sağcılık, solculuk, ırkçılık, komünizm, kapitalizm, liberalizm gibi sair beşeri zihniyet ya da ideolojiler için ölmediler. Orada kahramanlar Allah yolunda şehit oldular. Çanakkale’de Kürtler, Türkler, Araplar yoktu. Çanakkale’de İslam aleminin dört bir yanından bir çok nefer aynı mana adına göğüs göğüse vuruştu.

 

Bir çoğu şehit oldu. Çanakkale’de var olan İslam Birliği ruhuydu. İşte bu yüzden Çanakkale’nin bize söylediği şeydir Milli Görüş. Çanakkale’de mananın maddeye galebe çalmasının sayısız örneklerinden biri daha yaşanmıştır. Çanakkale’nin görüşü elde avuçta ne var demeden, düşmanın gücü ile kendi imkanlarını kıyas etmeden, reel politik safsatalara boyun eğmeden, Allah’a güvenerek mücadele eden görüştür. İşte bu yüzden Çanakkale’nin bize söylediği şeydir Mili Görüş” dedi.

📆 01 Nisan 2015 Çarşamba 14:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR