MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » KÜTÜPHANELER HAFTASINDA HERKESİ KÜTÜPHANELERİMİZE BEKLİYORUZ
KÜTÜPHANELER HAFTASINDA HERKESİ KÜTÜPHANELERİMİZE BEKLİYORUZ


Kartal’da belediyeye ait dört ayrı yerde bulunan kütüphanelerin Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okumak isteyenlerin uğrak yeri olması önerildi.

 

 

Kartal Belediyesi’ne ait kütüphanelerde çok farklı kitapların bulunduğu ve her gün mesai saatleri içinde kitap okumaya elverişli olduğu ifade edildi. 

 


Kültür Müdürlüğü’nden sorumlu Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kütüphane Haftası nedeni ile herkesi kütüphanelerde kitap okumaya davet etti. Kartal Belediyesi Atalar, Hürriyet, Topselvi, Yakacık Kütüphanelerinin bulunduğunu belirten Ömer Fethi Gürer, “Bu kütüphanelerimizde kitaplar halkımızı bekliyor.”dedi.

 

 

Kütüphanelere sınırlı ilgi olduğuna dikkat çeken Gürer, okuma alışkanlığının toplumda giderek azaldığını, sosyal medya bağımlılığının arttığını belirtti. Gürer: -“ Toplumların gelişiminde kitabın ayrı bir önemi vardır. Doğru bilgi doğru kaynaklardan elde edildiğinde anlamlı olur.

 

 

Kitapları farklı konuları ile de okumak toplumsal gelişimin de yolunu açar.” dedi. Kütüphaneler Haftası nedeni ile olsun kitapla yeniden buluşmanın yolunun açılmasını öneren Gürer, kütüphaneler merakla ilgili bilgiyi arayanlar kadar herkes içinde bir dinlenme zamanı, farklı bir dünyaya ulaşmaya vesile olacak zenginliklerdir. Bu nedenle daha çok bilgi için daha çok kitaba yönelmenin zamanıdır.” diye konuştu.

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önerisi ile okullarda kitapla buluşma panelleri düzenlediklerini ifade eden Gürer, “Farklı konularda roman, hikâye, masal ve farklı konularda yazılmış bilimsel kitaplarla buluşmak olumsuzluklardan arınmak için de önemli bir güç kaynağıdır.” dedi.

📆 01 Nisan 2015 Çarşamba 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR