MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » YAŞLILARA SAYGI HAFTASI’NDA KARTAL’DA HUZUREVLERİNDE ÇOCUK SESLERİ
YAŞLILARA SAYGI HAFTASI’NDA KARTAL’DA HUZUREVLERİNDE ÇOCUK SESLERİ


KARTAL BELEDİYESİ KREŞLERİ KARTAL’DA HUZUREVLERİNİ ZİYARET ETTİ

 

Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Kartal Belediyesi kreşleri Kartal’daki huzurevlerine ziyaretler yaptı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’in de katıldığı ziyaretlerde huzurevlerinde konaklayanlara sanatçı Murat Teker ve Ali Kemal Özdemir kreş öğrencileri ile konser verdi. Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar Kartal Belediyesi’nin on bir kreşinde yaş gruplarına göre farklı huzurevlerine ziyaretlerde bulunduklarını belirtti. Kızılay Huzurevi’nin yanı sıra özel huzurevleri de ziyaret edildi.  Anadolu Huzurevi’nde iki grup halinde ziyaret yapan Kartal Belediyesi Merkez kreş öğrencilerine kreş sorumlusu Nilgün Üçkamer ve öğretmenlerde eşlik etti.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, huzurevinde kalanlara hitaben yaptığı konuşmada Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün selamlarını iletti ve Kartal Belediyesi’nin yaptığı sosyal projeleri anlattı. Gürer, “Kartal’da dört ayrı huzurevinde konaklayanlarla kreş çocuklarımızı buluşturduk. Yaşlılara saygı haftasında onlara şarkılar söylediler. Çiçekler verdiler, güzel bir ortam oluşmasına vesile olduk.”

 

dedi. Her kişinin çocukluk, gençlik ve yaşlılık evrelerini yaşayacağını söyleyen Gürer, “Günümüzde çalışan aileler için evde kalan bireylerini yalnız bırakmaktansa böylesi huzurevlerinde sosyal yaşamlarını sürdürme anlayışının oluştuğunu ve böylece ikinci baharda yeni dostlar, arkadaşlarla yaşamın aktığını ifade etti. Kartal Belediyesi olarak huzurevlerinde kalanlara yaşlılara saygı haftası kapsamında kreş çocukları ile buluşmalarına vesile olduklarında duygulu anlara tanıklık ettiklerini, karşılıklı geçen hoşça zamanın çocuklar için büyükleri ile buluşma,  huzurevi sakinleri içinde hem çocukluklarını anımsama, hem torunlarını anımsama, hem çocuk sesleri ile duygusal bir güzelliliğin doğmasına vesile olduklarını kaydetti.

 

Gürer, müzik öğretmenleri Murat teker ve Ali Kemal Özdemir ile Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar’a kreş sorumlularına ve kreş öğretmenlerine de sosyal projelerdeki duyarlılıkları için teşekkür etti. Anadolu Huzurevinde Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’e huzurevinde kalanların çiçek sunmasının ardından kreş öğrencileri de huzurevinde konaklayanlara tek tek karanfil verdiler.

 

📆 30 Mart 2015 Pazartesi 17:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR