MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Olimpik Anneler projesini Kocaeli’ne taşıyan P&G, ildeki spor potansiyeline dikkat çekti
Olimpik Anneler projesini Kocaeli’ne taşıyan P&G, ildeki spor potansiyeline dikkat çekti


P&G Türkiye ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından başlatılan “Olimpik Anneler” projesi kapsamında Türkiye çapında spor farkındalığı çalışmaları yürütülüyor.

 

Olimpik Anneler projesinin yaygınlaştırılması için il il gezen Olimpik Anneler Kurulu’ndan isimlerin de içinde olduğu ekip farklı bölgelerdeki spor potansiyelini ortaya çıkaracak aktivite ve ziyaretler yapıyor.

 
Olimpik Anneler Kurulu’nun üçüncü durağı Kocaeli oldu. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ve Olimpik Anneler Kurulu ekibinin Kocaeli Valiliği ziyareti sırasında, lisanslı faal sporcu sayısının büyük kentlerin tümünden fazla olan Kocaeli’ndeki spor potansiyeline dikkat çekildi.Prima, Ariel, Gillette, Orkid ve Head & Shoulders gibi markaların yaratıcısı olan P&G (Procter&Gamble), ülke çapında çocukların spora teşvik edilmesi için farkındalık ve bilinç oluşturmak amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliğiyle Olimpik Anneler projesini yürütüyor.

 
Sporcu anneleri, çocuklarına spor yaptıran anneler ve fikir önderlerinden oluşan Olimpik Anneler Kurulu, projenin ülke çapına yayılması için Türkiye’nin farklı bölgelerinde bilinçlendirme aktiviteleri yapıyor. Annelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini teşvik etmek ve ülkedeki spor potansiyelini ortaya çıkarmak için il il gezen Olimpik Anneler Kurulu’nun üçüncü durağı Kocaeli oldu.

 

 

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Olimpik Anneler Kurulu’ndan VakıfBank SK ve Türkiye A Milli takımının voleybolcusu Naz Aydemir’in annesi Alev Aydemir ve milli basketbolcu Işıl Alben’in annesi Belma Alben’in de katılımıyla Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ziyaret edilerek kentteki spor potansiyeline dikkat çekildi. Zira lisanslı faal sporcu sayısının, büyük kentlerin tümünden fazla olan Kocaeli’nde toplam 117 bin lisanslı sporcu bulunuyor. Kocaeli, birçok dalda yetiştirdiği sporcular ve Türkiye’nin üst düzey liglerinde büyük başarılara imza atmış takımlarıyla ülkenin sporda önde gelen illerinden biri.

 

 

“Sürdürülebilir spor politikaları ile gençlerimizi sporla buluşturacağız”

 

 

Kocaeli’nde hem belediyelere hem de Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok spor tesisi bulunuyor. Kentteki spor potansiyelinin ülke çapında duyurulması ve sporcuların daha iyi şartlara kavuşması için girişimlerde bulunduklarını belirten Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu sözlerine şöyle devam etti:

 

 

“Kocaeli imalat ve sanayinin merkezlerinden bir tanesi. İmalat ve üretimin dışında Kocaeli olarak odaklanmamız gereken konulardan bir tanesi de spor. Spor insan hayatında her dem çok önemli bir olgu. Yetiştirilen sporcularla milli dereceler almak tabii ki amacımız fakat milli dereceler almak için ülkemizde ilk önce spor bilincinin yaygınlaşması gerekiyor. Olimpik Anneler projesi ile P&G’nin projeye katkısı, TMOK’un çaba ve girişimleri bizlerin yani il yönetiminin çalışmalarıyla beraber gençlerimizi sporla buluşturacağız. Bu uzun bir yol. Sürdürülebilir spor politikaları vizyonu ve çalışmalarıyla bu amaca ulaşacağımızdan eminim. İnanıyorum ki Türkiye genç nüfusuyla her türlü başarıya ulaşabilecek kapasiteye sahip.”

 

 

Olimpik Anneler Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Milli voleybolcu Naz Aydemir’in annesi Alev Aydemir, milli basketbolcu Işıl Alben’in annesi Belma Alben, milli basketbolcu Birsel Vardarlı’nın annesi Nursel Vardarlı, milli tenisçi İpek Soylu’nun annesi Serpil Soylu, triatlon sporcusu Dilek Baytan, eski profesyonel basketbolcu Gergena Branzova ve yüzme dalında performans sergileyen özel sporcu Orkide Meltem Özkan’ın annesi Gülser Özkan. Her biri farklı görevler üstlenen Olimpik Anneler Kurulu üyeleri, spor yapmanın çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olduğunu vurgulayıp anne-babaların spor yapmak isteyen çocuklarına destek olmaları gerektiğine dikkat çekti.

 

 
“Kocaeli Valiliği ile ildeki spor zenginliğini açığa çıkaracak fikirleri konuştuk”

 

 

Çocuğuna spor yaptıran her annenin Olimpik Anne olduğu anlayışını yaygınlaştırmayı amaçladıklarını dile getiren P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, il ziyaretleriyle ülke çapındaki spor potansiyelini ortaya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi:

 

 

“Sağlık ve hijyen odaklı sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren bir şirket olarak sporu da sağlıklı ve özgüveni yüksek nesillerin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz Olimpik Anneler projesi için bir yol haritası çıkarmak amacıyla Türkiye’nin Spor Kültürü araştırmasını yaptırdık. Araştırma sonuçlarının işaret ettiği illerdeki sorunlara ve potansiyellere dikkat çekmek için il ziyaretleri yapıyoruz. Büyük bir sporcu potansiyeline sahip olan ve kadın sporcularıyla dikkat çeken Kocaeli’ndeki bu zenginliği açığa çıkarmak için Kocaeli Valiliği’ni ziyaret edip karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk ve neler yapabileceğimizi konuştuk. Olimpik Anneler Kurulu’ndan isimlerin de içinde olduğu ekip şimdiye dek Kocaeli’nin yanı sıra Bayburt ve Çanakkale’yi ziyaret etti.”

📆 25 Mart 2015 Çarşamba 14:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR