MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Maltepe gönüllülerini arıyor
Maltepe gönüllülerini arıyor


 

Afet ve arama-kurtarma çalışmalarında görev yapacak gönüllüler arayan Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma Müdürlüğü, “Maltepe Afetlere Gönüllü Hazırlanıyor” projesi kapsamda, ilçe meydanında stant açtı. Vatandaşlar, ekipte görev yapan “Nisroch” adlı arama-kurtarma köpeğine büyük ilgi gösterdi

 
“Maltepe Afetlere Gönüllü Hazırlanıyor” projesi kapsamda ilçe meydanında stant açan Arama-Kurtarma Müdürlüğü, gönüllü olarak görev yapacak vatandaşların taleplerini almaya başladı. Maltepe Kaymakamlığı’nın da desteklediği çalışmalarla ilgili açıklama yapan Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma Amiri Umur Zamanoğlu, “Tüm Maltepe halkını, afetler ve afet eğitimi konusunda bilgilendirmek ve aynı zamanda afet gönüllüsü yetiştirmek için Maltepe Meydanı’na bekliyoruz.

 

 

Ayrıca vatandaşlarımıza bilgilendirici broşürler de veriyoruz. Yakın zamanda mahallelerimize de gideceğiz, yine muhtarlarımıza da bu konu hakkında bilgi verdik, onlar da çalışma yürütüyor. Hedefimiz 500 gönüllüyü bulabilmek. Ağırlık olarak gönüllülerimiz üniversite ve lise talebelerinden oluşuyor” dedi. Vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği çalışmalarda, kısa bir süre içerisinde 130 gönüllünün talebi alındı.

 
TEMEL DÜZEYDE EĞİTİM VERİLECEK

 
Maltepe başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışı birçok göreve giderek yaptığı başarılı çalışmalarla adını duyuran Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma Müdürlüğü’nde gönüllü olarak çalışmaya başlayacak vatandaşlara, afetler ve arama-kurtarma noktasında 2 haftalık temel bir eğitimin verilmesi öngörülüyor. Temel eğitimden sonra arama-kurtarma çalışmalarına katılabilecek olan gönüllülere, isterlerse daha ileri düzeyde eğitim de verilecek.

📆 13 Mart 2015 Cuma 14:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR