MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Gülsuyu ve Gülensu’ya “Dikmen Vadisi” önerisi
Gülsuyu ve Gülensu’ya “Dikmen Vadisi” önerisi


CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Gülsuyu ve Gülensu mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, “Maltepe Belediye Başkanımız da burada.

 

Biz ayrım yapmadan sizlerin onayınız olmayan hiçbir projenin altına imza atmayacağız diyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken Dikmen Vadisi’nde yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarını, tam anlamıyla olmasa da Gülsuyu ve Gülensu’da da uygulayabiliriz” dedi.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yanlarındaki heyetle ilk olarak Gülensu Mahallesi’nde ikamet eden Hatice Yıldız’ın evine konuk oldu. Maltepe Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projeleri, tapu tahsisi ve işsizlik ile ilgili sorunların ağırlıklı olarak ele alındığı sohbet sırasında konuşan Murat Karayalçın, “Maltepe Belediye Başkanımız da burada. Biz ayrım yapmadan sizlerin onayınız olmayan hiçbir projenin altına imza atmayacağız diyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken Dikmen Vadisi’nde yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarını, tam anlamıyla olmasa da Gülsuyu ve Gülensu’da da uygulayabiliriz. Öncelikli olarak burada bir standart gecekondu tanımlayarak proje hazırlamakla işe başlayabiliriz. Dikmen Vadisi projesinden herkes memnun ayrıldı. Burada tabi tapu tahsisleriyle ilgili bir problem de var. Nüfusun yüzde 30’unun bununla ilgili sıkıntısı var. Burada başka çözümler üretmek gerekiyor” diye konuştu.

 

“SİZLERLE OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ”

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, “Bugün burada bizlere evinin kapısını açan Hatice Anama ve siz değerli büyüklerime teşekkür ediyorum. Sizlerle burada bir ekmeği paylaşmanın onurunu yaşıyorum. Mahallemizin çok önemli sorunları var. Bunlardan biri olan kentsel dönüşüm noktasında, haklarınızı kaybolmaması için sizlerle birlikte omuz omuza mücadele edeceğimizi bilmenizi isteriz. Amacımız buraya gökdelenler dikmek değil, buranın rantını gerçek sahiplerine, halka vermek. Siz ne istiyorsanız, neye karar vermişseniz onu yapalım. Sizlerin onaylamadığı hiçbir projenin altında benim imzam olamaz” dedi.

 

M’EXPO’YA DESTEK

 

Ev ziyareti sonrası Gülensu Mahallesi’nde Muş Kıraathanesi’ni de ziyaret eden Karayalçın ve Başkan Ali Kılıç, burada vatandaşlar ve esnafla mini bir toplantı gerçekleştirerek, halkın sorunları hakkında bilgi aldı. Karayalçın, “Görüyorum ki mahallelerimizde en önemli sorun işsizlik. Bu konuda Belediye Başkanımızın çok güzel bir projesi var. Adı M’Expo. Bu bir fuar, kongre ve yaşam merkezi projesidir. Bu anlamda bu projenin çok önemli olduğunu düşünüyor ve destek vermenizi bekliyorum” diyerek, M’Expo için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

 

📆 11 Mart 2015 Çarşamba 16:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR