MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Toplum » Hava Kuvvetleri Müzesi’ne Okul Gezisi
Hava Kuvvetleri Müzesi’ne Okul Gezisi


Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu’nun İstanbul Akvaryum ve Hava Kuvvetleri Müzesi’ne Okul Gezisi

 

Maltepe’de bulunan Mürüvvet Hanım İlkokulu öğrencileri 04-05 Mart 2015 tarihlerinde iki gün boyunca İstanbul Florya’da bulunan İstanbul Akvaryum’a ve İstanbul Yeşilköy’de bulunan Hava Kuvvetleri Müzesi’ne okul gezisi düzenlediler. İki gün boyunca süren gezilerde çocuklarımız hem denizler dünyasının canlılarıyla tanışma imkanı buldular hem de uçakların ve havacılık tarihinde geçmişten günümüze bir yolculuk gerçekleştirdiler. TEGV ‘in Rotary2 Ateşböceği Gezici Birimi olarak Mürüvvet Hanım’ın bu okul gezisinde yer alarak çocuklarımızın coşkusunu , heyecanını ve mutluluğunu paylaşmanın keyfini yaşadık.

 

 

İstanbul Akvaryum hakkında:
Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi…
İstanbul Akvaryum; hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Kendi alanında ‘ilk’leri ve ‘en’leri olan bir proje.
Ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapmaktadırlar.
Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. Alanların, ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenlendi.
İstanbul Akvaryum, her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetiliyor.

 
İstanbul Akvaryum’da bulunan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürmektedirler.
Hava Kuvvetleri Müzesi Hakkında:
İstanbul Yeşilköy’de bulunan Hava Kuvvetleri Müzesi 2.365 m²’si kapalı, 12.000 m²’si açık sergileme alanlarını kapsayan toplam 65.000 m² alan üzerine kurulmuş olan  Müzenin iç mimarisi ve dekorasyonu İstanbul İl Kültür, Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ile  Mimar  Sinan  Üniversitesi’nden
teknik eleman ve uzmanlarınca gerçekleştirilmiş ve 16 Ekim 1985’te Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Halil SÖZER  tarafından ziyarete açılmıştır.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 36 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 42 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 4 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 2 milyondan fazla çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Rotary2 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi İstanbul Maltepe’de Fındıklı Mahallesi Mürüvvet Hanım İlkokulu’nda etkinliklerini sürdürmeye devam etmektedir.

📆 06 Mart 2015 Cuma 14:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR