MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » BALKANLAR KOLEJİ’NDE ÇEVRE ETKİNLİĞİ
BALKANLAR KOLEJİ’NDE ÇEVRE ETKİNLİĞİ


Kartal Yakacık Balkanlar Koleji’nin çevre ile ilgili düzenlediği etkinlik büyük beğeni topladı.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’ın da katıldığı etkinlikte öğrencilere  geri dönüşüm ile ilgili oyunlar ve hazırlanan  kısa gösterim filmleriyle çevre bilinci eğitimi verildi.

 

Okul Müdür yardımcısı Mehmet Olgun ve öğretmenlerinde izlediği etkinlikte Fen Bilimleri öğretmenleri Levent Adıyaman ve Seda Yıldız okulda yaptıkları çalışmaları örnekleri ile anlattı. Okul tarafından yürütülen çevre projelerinden örneklerde sunuldu. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada çevre konusunun önemine değindi. Geri dönüşüme yönelik belediye çalışmalarından söz etti ve çevresi, doğası, insanı ile geleceğin güzel kılınmasının duyarlı bir yaklaşımla olacağını ifade etti.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün başkan seçilmesi ile Kartal’da yeşil alanların arttığını ve 2009 yılına kadar yapılan tüm yeşil alanların ikiye katlandığını söyleyen Gürer, “Başkanımız çocukları, gençleri yani sizleri çok seviyor. Sizler içinde yeşil alanlar, oyun alanları yaratmak adına çaba gösteriyor. Mehmet Ali Büklü Parkı’nın olduğu yerde konutların yükselmesi yerine bugün bir park var ise bu sizlerin geleceği içindir. Büyükadada Sosyal Tesisimiz plaj ve orman alanı ile varsa bu sizlerin bugünden denizle buluşmanız, ormanda ve bir ada da bulunmanız içindir.”  dedi.

 

Kartal’da yapılan 230 ayrı projeden örnekler de veren Gürer, gençlerimizin ve okullarımızın   toplumsal sorunlara yönelik ve bilgiye dayalı  geliştireceği projelerde Kartal Belediyesi olarak yanlarındayız. Bilim ve bilgi ‘önce insan’ yaklaşımı ile buluştuğunda doğru sonucu verir. Güzel bir gelecek için sizlerin yaşama bakışı önemli. Apartmanlara sıkışan bir yaşam yerine meydanları, parkları, alanları ile insanların bir arada olabileceği yerlerle donanan kentler bizleri daha yakın ve iletişimle ilişkide daha sıcak kılar.

 

Kartal Belediyesi olarak bu düşünce ile Kartallı Kazım Meydanı’nı yaptık, Yakacık Meydanı’nı düzenledik. Yeni meydan projeleri de hazırladık.  Kentimizde dönüşüm her alanda devam ediyor. Depreme karşı konutlarımızın yenilenmesi yanında eğitim ve sorunlara karşı bilgilendirmeler, paneller ile toplumun sorunlara daha duyarlı olması içinde çalışıyoruz. Sanat ve kültürel etkinliklerimiz devam ediyor. Tiyatro, sinema eğitimleri yanında kültür merkezlerimizde ay boyu ücretsiz etkinliklerimiz var.

 

Kartal Belediyesi internet sitesinden bizleri izleyin. Sanat ve kültür eğitimle buluşunca geleceğin güzel olması önünde engel kalmaz. Balkan Koleji olarak öğretmen ve siz öğrencilerin duyarlılığı ile hazırlanan sunumu beğeni ile izledim. Çevre duyarlılığı çok önemli. Geleceğin güzel olmasını sağlamak sorunlara duyarlı olmaktan geçer. Sizleri kutluyorum.“ dedi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’ta yaptığı konuşmada Kartal Belediyesi’nce uygulamada olan çevreye yönelik projeleri tek tek anlattı. Geri dönüşümün önemine değindi.

 

Atık yağlar, elektronik atıklar, piller vb geri dönüşüm sağlanabilecek atıklar konusunda neler yapılması gerektiğini söyledi.  Balkan Koleji öğrencilerinin sunumlarını beğeni ile izlediğini belirtip bu bilincin toplumun her kesimine yayılmasının önemine değindi. Balkan Koleji eğitimcileri de başta Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz olmak üzere Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’e ve Kartal Belediyesi’ne teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

Etiketler:
📆 05 Mart 2015 Perşembe 14:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR