MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Maltepeliler mart ayında da sanata doyacak
Maltepeliler mart ayında da sanata doyacak


Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) her ay gerçekleştirdiği ücretsiz etkinliklerle, sanatseverlerin büyük beğenisini toplayan Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını Maltepelilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

TSKM, mart ayına da dopdolu giriyor. Konserler, şiir dinletileri, tiyatro oyunları, çocuk tiyatroları, sergiler, paneller ve film gösterimleriyle sanatseverlere muhteşem bir ay yaşatmayı amaçlayan TSKM’de “Kral Çıplak” adlı çocuk oyunu ile “Olacak Şey Değil”, “Faust ve Don Juan”, “Bir Kadın Uyanıyor”, Yılmaz Özdil’in aynı adlı kitabından aktarılan ve Müjdat Gezen’in üç ayrı karakteri canlandırdığı “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda”, “Savaş”, “Üst Kattaki Terörist”, Emin&Hayat Olcay Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Tepeden İnme”, “Kahvede Şenlik Var” ve “Nefesinle Nefsin Doydu mu?” adlı oyunlar, sahnelenecek.

KARDEŞ TÜRKÜLER KONSERİ

Mart ayındaki konser etkinlikleri kapsamında Berlin Senfoni Oda Orkestrası&Erdal Akkaya,  Aynur&Endless Duo (Cemil Qoçgiri, Salman Gambarov), Kardeş Türküler, bağlama virtüözü Erdal Erzincan ve The Secret Trio (Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski, Ara Dinkjian) sevenleriyle buluşacak. Yine konser etkinlikleri kapsamında Serkan Boran ile Müzikli Sohbetler’in bu ayki konukları Ali Asker, Deniz Oral ve Gülten Benli olacak.

AŞIK VEYSEL ANILACAK

Öte yandan ölümünün 42’nci yıldönümünde, büyük halk ozanı Aşık Veysel için de anma etkinliği düzenlenecek.  Aşık Veysel’in aramızdan ayrıldığı 21 Mart’ta, Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, Ozan Ali Kızıltuğ, Adem Aslankaya, Leyla Ünver, Aşık Hasan Papur ve arkadaşlarının yer alacağı bir konser gerçekleştirilecek.

ORHAN VELİ ŞİİR DİNLETİSİ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle de Zeynep Altıok Akatlı, Prof. Nazan Erkmen ve Maltepe Belediye Meclis Üyesi Esra Kaya Erdoğan’ın katılımıyla “2015’te Türkiye’de Kadın Olmak” konulu panel düzenlenecek. Ayrıca ressamlar Mehmet Özen, Ülkü Özen ve Ali Güven’in sergileriyle yer alacağı mart ayı etkinliklerinde, Şirin Pancaroğlu “Cafe Tango” adlı gösterisiyle izleyicilerle birlikte olacak. Yine Kazım Öz’ün “Bir Varmış Bir Yokmuş” ve Tolga Örnek’in “Gelibolu” adlı filmlerinin de gösterimi yapılacak. Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden şair Metin Altıok da, 75’nci doğum günü dolayısıyla şiirleriyle TSKM’de anılacak. Bir diğer ünlü şairimiz Orhan Veli için de şiir dinletisi düzenlenecek.

📆 03 Mart 2015 Salı 13:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR