MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Toplum » Kurban kesim alanı gençlere açılacak
Kurban kesim alanı gençlere açılacak


Mahalle Buluşmaları kapsamında Yalı Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, projelerinden bahsederek, “Cevizli’de, Carrefour’un arkasında yer alan kurban kesim alanını tamamen kapatıp, orada gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunacağı merkezler yapmak istiyoruz.

 

 

Büyükbakkalköy civarında da daha modern bir kurban kesim alanı kurmak istiyoruz” dedi.

 

İmar, altyapı sorunları, Marmaray ve buna bağlı altgeçit çalışmaları, kentsel dönüşüm, çevre sorunları, sokak hayvanlarıyla ilgili problemler, spor alanları ve trafik problemlerinin tartışıldığı toplantıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “Maltepe’nin sorunlarını çözmek için el ele kol kola birlikte yürümek durumundayız. Geçen bir rapor istedim. Göreve geldiğim günden bu yana 14 bin 500 insanla görüşmüşüm. Takdir edersiniz ki hepinize yetebilmek çok zor. Şunu özellikle rica ediyorum sorunlarınız neyse bizlere her noktada çekinmeden aktarın, özel görüşmelere çok da gerek yok. Mühim olan sorunun çözülmesidir. Başkan’a dokunmakla sorunlar çözülmüyor” diye konuştu.

 

“MALTEPE’Yİ BİRLİKTE KALKINDIRACAĞIZ”

Bir ülkede kaldırımların yüksek olmasının medeniyetin düşüklüğüne işaret ettiğini belirterek konuşmasını sürdüren Kılıç, şunları söyledi:

“Kaldırımların yüksek olduğundan şikâyet ettiniz. Peki, neden yüksek? Çünkü siz arabanızı oralara park ederek yaşlıların, engellilerin geçişlerini engelliyorsunuz da ondan. Maltepe kalkınacaksa, bu sorunları büyük bir duyarlılıkla çözüme kavuşturarak kalkınacak. Maltepe Belediyesi’nden ruhsat alan ama Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Nihat Erim İlkokulu için, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle bir araya gelerek ilçemize bağlanması noktasında girişimde bulunacağız. Kentsel dönüşüm konusunda sizden 25’er kişilik danışma kurulları istemiştik. Mahallenizde binaların kaç katlı olacağına, nasıl olacağına, ne şekilde yapılacağına siz karar vereceksiniz. Ayrıca yeni spor alanları ve yeni kültür merkezleri açılması konusunda da çalışmalar yürütüyoruz. Buradan sizlere bir müjde de vermek isterim ki Cevizli’de, Carrefour’un arkasında yer alan kurban kesim alanını tamamen kapatıp, orada gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunacağı merkezler yapmak istiyoruz. Büyükbakkalköy civarında da daha modern bir kurban kesim alanı kurmak istiyoruz.”

 

“M’EXPO’YA DESTEK YOKSA OY DA YOK”

Marmaray ve buna bağlı alt geçitlerle ilgili firmalarla sorunlar yaşandığından ve çalışmaların durma noktasına geldiğinden bahseden Kılıç, “Ulaşım sorunu gerçekten ciddi bir sorun. TCDD ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan kaynaklanan sorunlar var, bu kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bir çözüm bulacağız. Ayrıca Maltepe’de işsizliği çözecek Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projemiz var. Biliyorsunuz burada gençlerin geleceği karanlık, uyuşturucu ve işsizlik had safhada. Bu proje biterse 25 bin insanımız iş bulacak. Önümüzde seçimler var, biz sizlerden imza toplayacağız. 550 bin Maltepeli bu projeye imza koyarsa, bu projenin karşısında kimse duramaz. Seçime doğru billboardlara asılmak üzere ‘M’Expo’ya destek yoksa oy da yok’ afişleri astıracağız” şeklinde konuştu.

 

“MUSTAFA KEMAL’İN İDEALLERİ YAŞAMALI”

Son günlerde artan şiddet olaylarından ve kadın cinayetlerinden de bahseden Kılıç, “Anadolu gelenek ve görenekleri bunlar değil. Kadınlarımız her geçen gün cinayete kurban gidiyor. Bunlardan basına yansımayanları da var. Arkadaşlar sevgide, saygıda kimseye kusur etmeyelim. Biz bu toprakların, bu ülkenin kalkınması için bir şeyler yapanları, mücadele edenleri saygıyla anıyoruz. Önemli olan Cumhuriyet’in ve Mustafa Kemal’in ideallerinin yaşamasıdır. Bu açıdan ilçemizde siyasi parti buluşmalarını gerçekleştirerek kardeşliği, sevgiyi, dostluğu ve barışı egemen kılmaya çalışıyoruz” dedi. Kılıç daha sonra bölgedeki işyerlerini denetledi ve esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

📆 24 Şubat 2015 Salı 09:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR