MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Flaş, Genel, Manşet, Politika » Kadıköylüler, CHP – HDP ittifakına isyan etti!..
Kadıköylüler, CHP – HDP ittifakına isyan etti!..


KEMAL KILIÇDAROĞLU DÜĞMEYE KADIKÖY’DEN Mİ BASTI?

Cumhuriyet’in kalesi Kadıköy’de kabus dolu günler yaşanıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü temsil eden CHP, her fırsatta Öcalan’ı savunan HDP ile ittifak panelini Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirince Kadıköylüler “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz. CHP’nin AKP’den farkı kalmadı, artık utanıyoruz” sloganları ile sert tepki gösterdi, salondan kovuldu.

CHP’nin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ı lider kabul eden HDP ile masaya oturduğunu Kadıköylülerin yüzüne, yine HDP’nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan haykırdı. CHP’nin en büyük destekçileri Kadıköylüler, şaka gibi açıklamalar karşısında çılgına döndü. Kemal Kılıçdaroğlu’nun; “İktidara gelirsek yerel yönetimlere özeklik şartını mutlaka getireceğiz” açıklamalarını hatırlatan Kadıköylüler, Atatürk’ün miras bıraktığı partinin yönetiminde ciddi sıkıntılar yaşanmaya başladığı görüşünde. Şimdi herkes şu soruyu soruyor; “CHP’ye, terör örgütünün siyasal yapılanmaları olduğunu saklamayan yapılanmalar ile kucak kucağa olmak yakışıyor mu?”

kadikoy-chp-hdp-ittifak-2-480x284

HDP’NİN KADIKÖY’DE YÜKSELİŞİ…

Son aylarda HDP’nin sivil toplum örgütleri ile terör örgütü PKK sempatizanlarının, insanları diri diri yakmaya kadar götürebilecek havai fişekli, taşlı sopalı eylemleri Kadıköy’de hat safhaya çıktı. Kadıköylülerin yoğun tepkisine rağmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi ile kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin günümüz temsilcilerinin; terör örgütünü öven ve uzantısı olduklarını saklamayan HDP’liler ile yan yana oturması, açıklamalar yapması ve ortaklıklarını kamuoyuna ilan etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

EYVAH EYVAH! KADIKÖY’DE ATATÜRK DEMEK YASAK MI?

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, hafta sonu gerçekleşen panelde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş,  ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve Gazeteci Gürkan Hacır’ın yanında, Kadıköylülerin gözlerinin içine baka baka görüşmelerin gerçekleştiğini vurguladı, seçimleri ve ittifakı işaret ederek; “Bu seçimle ilgili görüşmeler sürecek. Müjdeli haberleri size ulaştırırız” dedi. Sık sık özerliklik ve bölünme açıklamaları ile gündeme gelen Hasip Kaplan’ın Atatürk’ün kalesi Kadıköy’deki kendinde cesur açıklamaları, salondaki CHP’lileri bir hayli kızdırdı. Ancak, bu sırada Kaplan ile ittifak masasında oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın; Atatürk’ü sahiplenen Kadıköylüleri savunmaması da dikkat çekti.

kadikoy-chp-hdp-ittifak-3-480x284

“GÜVENLİK TERÖRÜ” YİNE İŞ BAŞINDA…

Yıllardır vatandaşların ve gazetecilerin fotoğraf çekmesini haksız yere yasaklanması ve saygı sınırlarının aşılmasına yönelik şikayet konusu da olan Kadıköy Evlendirme Dairesi güvenlik görevlileri, CHP-HDP ittifakı panelinde adeta coştu. Atatürk’ü savunan Kadıköylülerin üzerine yürüyen, bir kısmını ise yaka paça dışarı atan güvenlik görevlileri, sınırlarını iyiden iyiye aştı.

KRALDAN ÇOK KRAL, KURALDAN ÇOK KURALCILAR…

CHP’nin kalesinde, CHP’nin HDP ittifakı panelinde kraldan çok kralcı, kuraldan çok kuralcı güvenlik görevlileri, Kadıköylüleri yaka paça dışarı atacak kadar saygısızlaştı. Kadıköylülerin “tek suçu” ise; “HDP terör örgütü destekliyor, Atatürk’ü reddediyor, Öcalan’ı savunuyor, CHP olarak nasıl ittifak yaparsınız, düşüncesi bile şaka gibi, Mustafa Kemal’in askerleriyiz” demekti.

kadikoy-chp-hdp-ittifak-480x300

“BU ÖZERKLİĞİ SİZE VERMEYECEĞİZ..”

Sert bir şekilde salon dışına çıkarılan CHP’li vatandaşlar; “Bir tane Atatürk posteri var mıydı salonda? Biz artık CHP’li olmaktan utanıyoruz. Bu panel tam anlamıyla bir mizansen. Amaçları HDP’yi ne yapıp ne edip yukarı çıkarmak. Bunları bize yutturamazlar. Şunu iyi bilsinler, bu vatanı asla ama asla böldürtmeyeceğiz. Türk ulusunu yenemeyecekler. Bu özerkliği onlara vermeyeceğiz” dedi. Ulusal Kanal ve Oda TV gibi medya kuruluşları da gelişmeleri sıcağı sıcağına takip etti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU DÜĞMEYE KADIKÖY’DEN Mİ BASTI?

Yerel yönetimlere özerklik şartı vereceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Haziran seçimleri öncesi HDP ile ittifak çalışmaları için Kadıköy’den düğmeye bastığı öne sürüldü. Şimdi gözler, CHP içerisindeki huzursuzluğa yönelik parti yetkililerinden yapılacak açıklamalara ve atılacak adımlara çevrildi.

Kaynak: Kadıköylife

Galeri
📆 19 Şubat 2015 Perşembe 16:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR