MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Koç, Güvenlik konusunda, yeni bir süreç başlıyor!
Koç, Güvenlik konusunda, yeni bir süreç başlıyor!


Öz-İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan KOÇ, özel güvenlik çalışanlarının sorunlarını, taleplerini, hak ve menfaatlerinin mücadelesini bundan sonraki süreçte daha güçlü bir şekilde vereceklerini ifade etti.

Koç yaptığı açıklamada; Günümüz dünyasında ve yaşamın her döneminde olduğu gibi, GÜVENLİK insan hayatında önemli bir faktör olarak önümüzde durmaktadır. Özel güvenlik yasası ile birlikte güvenlik sektöründe çalışan sayısı bu gün yüz binleri aşmış bulunmaktadır. Bu hızlı artışla birlikte özel güvenlik çalışanlarının sorunları ’da beraberinde artmaktadır.

Öz-İş Sendikası, özel güvenlik çalışanlarının sorunlarını, taleplerini, hak ve menfaatlerinin mücadelesini verirken, tüm emekçileri bir bütün olarak gören, emek camiası ile bir zincirin halkaları gibi birbirine kenetlenen, insan ve emeği merkeze alan, bir ilkesel sendikal mücadele vermektedir.

Öz-İş Sendikası, yıllardan beri vermiş olduğu büyük çabalar sonucu, elde etmiş olduğu haklar ile birlikte, Kamu İşletmeleri İşveren Sendikası (KAMU İŞ) ile ilk toplu-iş sözleşmesi görüşmelerine Ocak ay’ı itibari ile başlayacaktır. Dün tek başımıza elde etmeye çalıştığımız haklarımızı bugün birlikte hareket ederek elde edeceğiz.

hasan ko

Öz-İş Sendikası, katılımcı demokrasi ve özgürlükleri temel ilke olarak ele alan ve yapısını buna göre kurgulayan bir anlayışla, ülkemizin iş kolunda tek ve en güçlü sendikası olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Sendikamızın yürüyüşü kendi, iç dinamiklerinin ortaya koymuş olduğu bir karakterdir.

Öz-İş Sendikası, sanal ve suni gündemler peşinden koşarak değil, emekçilerin belirleyeceği gündem ve politikalarla kamuoyunun gündemine gelmeye çalışmaktadır. Sendikal mücadele de ancak, emekçinin belirlediği gündemlerle kazanımlar elde edilebilir. Bugüne kadar vermiş olduğumuz mücadelemiz, bundan sonrada artarak devam edecektir.

Öz-İş Sendikası, önemli bir sürecin başlangıcında, bir tarafda örgütlenme, bir tarafda toplu-iş sözleşmeleri görüşmeleri, bir tarafda kendisini yenileyerek yeni bir yol haritasının belirleneceği genel kurula hazırlanmakta ve bu hangemenin içerisinde sendikamızın dinamiklerine dışardan uzanan eller.

Öz-İş Sendikasını, bu günlere taşıyan ve başarılı olmasını sağlayan, maddi manevi her türlü fedarlığı yapan, koşan koşturan, alın terini döken, emeğini, zamanını, maddiyatını bu yolda sarf eden, fedakâr, cefakâr vefalı üyelerimize, il temsilcilerimize ve yöneticilerimize aittir. Bu emeklerin harcanmasına, bu cefakârlıkların yok olmasına, bu fedakârlıkların heba edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Sendika işyeri temsilciliğinden başlayan ve sendikanın tüm kademelerinde görev yapan, bu bilgi, birikimimiz, sendikamızın yeni bir sürecin başlangıcı olan genel kurulumuzda belirlenecek yol haritasına, katma değer katacağına inancımız tamdır. Bu vesile ile sendikamızın esas sahipleri olan üyelerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Galeri
📆 19 Şubat 2015 Perşembe 12:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR