MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Aktivist Dergi Yine Dopdolu
Aktivist Dergi Yine Dopdolu


Şehir yaşamı ve değerlerden yola çıkarak tüm aktivist hareketlerin çatı yayını olma amacıyla hazırlanan interaktif dijital dergi Aktivist, sekizinci sayısını yayınladı.

 

iOS ve android uyumlu özel mobil dergi uygulaması ve www.aktivistdergi.com üzerinden yayın yapan dergi ayrıca farklı dijital platformlarda da yine ücretsiz olarak okunabiliyor. Turkcell Dergilik, TTNET Kitap, Dmags, Dijimecmua bu platformlar arasında yer alıyor.

 

Her sayısıyla 30.000’den fazla kişiye ulaşan Aktivist, Türkiye’nin değerler ana temalı ilk dergisi olarak yine farklı konularda dopdolu bir içerikle okurlarının karşısına çıktı. Yeni sayı her zamanki gibi, eski bir geleneği yeniden gün yüzüne çıkarmak ve girişimcileri desteklemek amacıyla hazırlanan Siftah Köşesi ile başlıyor. Aktivist’in sekizinci sayısında “Coşku” teması işleniyor ve bu geniş dosyaya “21.Yüzyılda Çingene Olmak” adlı özel dosya eşlik ediyor. Dergide, Barış Soydan Etik mi Değil mi? diyerek, günlük hayatta “Etik olur mu acaba?” sorusunu sorduğumuz durumları, Mustafa Emin Palaz girişimciler için işletmelerini büyütmek için en doğru motivasyonu, Hilal Usta coşkunun önündeki engel olarak Ataleti, Brahma Kumaris “Her Durumda Mutlu Kalmanın Yollarını” yine Aktivist’te anlattı.

 

Aktivist’te Sıra dışı Röportajlar, Çok Özel Konular

 

Derginin yeni sayısında kapağı Küçük Prens’e veren dergi, telif haklarının serbestlik kazanması nedeniyle ülkemizde rüzgâr gibi esen Küçük Prens’i kalpten sevenler ve onunla ilk defa karşılaşanlar için özel inceleme sayfaları hazırladı. Bilginin en değerlisinin içinde duygu da barındıranı olduğuna inan Aktivist’te ayrıca, Can Öz ile #aynısınınyarısı, Rahmi Aydemir ile son zamanların popüler konusu Sürdürülebilirlik, Filiz Süyür ile “Koruyu Aile Olmak”, Didem Moralıoğlu ile girişimcilere özel “Nasıl Marka Olunur?”, Şule Erden ile “Sistem ve İnsan”, Seren Kohen ile “Mamut Art Project” üzerine röportajlar yer alıyor. Yeni sayının sıra dışı çalışmalarından bir diğeri ise Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak röportajı ile detaylanan “Kurum Kültürü” incelemesi.

 

Sanat ve sanatçılar için önemli bir mecra olmayı misyonlarından biri olarak tanımlayan dergide, Ali Otyam Çeşm-i Dil’i, Sonat Bağcan Ninni albümünü, Çağrı Dörter kitabı “Anka’nın Kanatları’nı”, Savaş Özdural ise yeni oyunları Kuş Kafesi’ni anlatıyor.

 

EditöreNot: Genel Yayın Yönetmenliği ve Editörlüğünü Serda Kranda Kapucuoğlu’nun yaptığı derginin, Görsel Sanat Yönetmenliği Atakan Palaz tarafından gerçekleştiriliyor. Derginin web uygulamaları ise Hakan Sert’e ait. Aktivist, içeriğine SEO uygulanabilen, metin seçme, bilgisayara indirme, tüm dergi ya da seçili sayfanın sosyal medyada paylaşımı imkânını veren kullanıcı dostu bir teknik alt yapı kullanmaktadır. Dergi, içindeki link ve yerleştirmelerle, video, müzik, link yönlendirme gibi interaktif öğeler kullanmaktadır. Aktivist Dergi, bir Büyük Harfler İçerik ve İletişim Tasarımı projesidir.

 

Aktivist “Bazı şeyler parayla satılmaz” diyerek, mobil dergi uygulaması dahil tüm platformlarda ücretsiz olarak okunabiliyor.

Etiketler:
📆 17 Şubat 2015 Salı 13:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR