MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Göztepe, Toplum » Özel ANAKENT Okulları’nın kitap sevgisi
Özel ANAKENT Okulları’nın kitap sevgisi


Özel Anakent İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri, ’Kitap En Büyük Sevgidir’ düşüncesinden yola çıkarak her yıl geleneksel olarak  kutladığı 14 Şubat Dünya Kitap Değiş-Tokuş Günü’nü, bu yıl da 13 Şubat Cuma günü kutlamıştır.

 

 

Öğrenciler, okumuş oldukları, sevdiği kitapları evlerinden getirerek birbirleriyle değiştirdiler. Hazırlanan küçük afişleri de kitaplarına yapıştırarak anılarını kalıcı hale getirdiler. Anakent öğrencileri, sevgilerini kitap armağanıyla göstermenin yanı sıra paylaşmanın keyfini yaşadılar.

 

 

Ayrıca Hayata Renk Ver Derneği’nin başlatmış olduğu ‘Koridor Kütüphanesi Projesi’ ne destek veren okulumuzun Göztepe Araştırma ve Geliştirme Hastanesi Onkoloji Bölümün’nde uzun süreli yatan çocukların faydalanması için açtığı kütüphaneye yerleştirilmek üzere, bugünden itibaren öğrencilerimiz yıl boyunca evden getirecekleri kitapları okulumuzdaki ‘kitap bağış kutusuna’ bırakarak bu özel güne anlam katacaklardır.

 

 

Dünya Kitap Değiş Tokuş Günü’nün internet sitesinde (www.bookgivingday.com) verilen bilgilere göre, “Bu günü kutlamak için bir çocuğa yeni veya kullanılmış bir kitap hediye edebilir; çocukların çok olduğu bir bekleme odasında, -örneğin bir sağlık ocağının bekleme bölümünde-, yeni ve eğlenceli bir kitabı bırakabilir;  ya da çocuklarınızın büyüdükleri için artık okumadıkları kitapları güzelce paketleyip, çeşitli organizasyonlara bağışlanabileceği gibi, birbirini seven arkadaşlar arasında da kitap değiş-tokuşu yapılabilir.”

 

📆 13 Şubat 2015 Cuma 16:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR