MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Maltepe’de Çin Bayramı kültür gecesi
Maltepe’de Çin Bayramı kültür gecesi


Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Beijing (Pekin) Halk Belediyesi ve Maltepe Belediyesi tarafından Çin Bahar Bayramı -Beijing Gecesi Kültür Etkinliği düzenlenecek.

 

Pekin’den gelen Çinli sanatçılarla birlikte kâğıt kesme, diabolo ve uçurtma yapımından oluşan maddi olmayan üç kültürel miras projesi sergisi, Pekin Dans Drama ve Opera Grubu Çin Ulusal Akrobatik Tiyatro Topluluğu gösterileriyle dans, müzik, dövüş sanatları ve de akrobasiden oluşan çeşitli eğlenceli etkinlikler izleyenlerle buluşacak.

 

Etkinliğe Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanı Salih Özer, Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcısı Xiang Zhaolun, Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcısı Sekreteri Zheng Haiyong, Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Dış İşleri Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Pu Tong, Batı Asya ve Kuzey Afrika Kültür İşleri Daire Başkanı Yu Jian, Batı Asya ve Kuzey Afrika Kültür İşleri Daire Yetkilisi Zhang Yi, Pekin Belediyesi Kültür Müdürlüğü Genel Müdürü, Chen Dong, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Gu Jingqi, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Zhu Zihao da katılacak.

 

Siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih       :   13.02.2015 (Cuma)

Saat         :   18.30

Adres      :  Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen 1 Salonu/Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol Üzeri Maltepe / İstanbul

 

📆 13 Şubat 2015 Cuma 11:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR