MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Mekanlar, Spor, Toplum » B-Fit İstanbul’da 15’nci şubesini açtı
B-Fit İstanbul’da 15’nci şubesini açtı


Uyguladığı 30 dakikalık seanslarla kadınlara hızlı ve doğru spor yapmayı sağlayan b-fit, hızla şubeleşmeye devam ediyor. Türkiye genelinde 100’den fazla kadına iş sahibi olma imkânı sağlayan b-fit’in 84’ncü şubesini İstanbul Altunizade’de, daha önce bir firmada yönetici olarak çalışan 41 yaşındaki Fatma Çetin Yılmaz açtı. Gerçekleştirilen renkli açılışta Fatma Çetin Yılmaz, “b-fit çok ciddi çalışan bir ekip. Böyle bir ekibe dahil olduğum, hem profesyonel hem samimi bu sistemin bir parçası olduğum için mutluyum” dedi.

2006 yılında, altı kadın girişimcinin bir araya gelmesiyle kurulan b-fit, sadece kadınlara hizmet verdiği gibi girişimcilerini de kadınlardan seçiyor. b-fit Çanakkale’den Tunceli’ye uzanan şube ağıyla Türkiye’nin dört bir yanında tüm kadınların aynı sosyal imkanlara sahip olmasını sağlıyor. Üstelik b-fit’in halkası bu yıl Almanya Bochum Wattenscheid’a kadar ulaştı.

Sporu zahmetli olmaktan çıkaran, kadınların spor yapmaması için hiçbir neden bırakmayan b-fit, İstanbullu kadınlardan da yoğun ilgi görüyor… Gördüğü bu ilgiyle İstanbul’da 17 şubeye ulaşan b-fit, sunduğu uygun franchise koşullarıyla kadınlara iş sahibi olma olanağı sunuyor.

Türkiye’de 45 il ve ilçede, 93 şubeye ulaşan kadınların spor ve yaşam merkezi zinciri bugüne kadar 25 bin kadına ulaşmış durumda… 2010 yılında 150 şubeye çıkmayı hedefleyen b-fit’in üye hedefi ise 40 bin. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da 2 yeni şubenin daha açılışı yapılacak.

B-fit  sistemi hakkında;

 

B-fit de yer alan 15-80 yaş arası tüm kadınların spor yapmasına olanak sağlayan egzersiz aletleri, hidrolik ve kendi itme çekme kuvvetiniz ile çalışıyor. Bel fıtığı gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde, rehabilitasyon amaçlı üretilen makinelerin her biri farklı kas gruplarını çalıştırıyor. 30 dakika süren egzersiz programları şöyle işliyor; b-fit merkezlerinde konumlandırılmış 9 egzersiz aleti ve 9 platformdan oluşan 18 istasyon var. Her alette ve platformda 30’ar saniye kalınıyor. 30 saniyenin bitiminde duyulan sinyal sesiyle yandaki egzersiz aletine ya da platforma geçiliyor. Her makine farklı kas gruplarını çalıştırıyor. Turun bitiminde çalışmayan kas kalmıyor. Platformlarda da aerobik kardiyo çalışmaları yapılıyor. Amerika’da geliştirilen sistemle her insanın ihtiyacı olan günlük sporun 30 dakikada gerçekleştirebileceği kanıtlanmış. Amerika Sağlık Örgütü tarafından onaylanan bu yöntem, egzersiz programları içinde en çok kalori yaktıranı…

Etiketler: , , , , ,
📆 19 Nisan 2010 Pazartesi 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR