MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Eyüboğlu Eğitim Kurumları Büyük Orkestra Konseri Akmerkez’de!
Eyüboğlu Eğitim Kurumları Büyük Orkestra Konseri Akmerkez’de!


Türkiye’de üyelerinin tamamı kendi öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan ilk ve tek senfonik pop orkestrası olan Eyüboğlu Büyük Orkestrası yılın ilk konserine Akmerkez’de başlıyor.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları bünyesinde ayrı ayrı faaliyet gösteren enstrüman kulüplerinin öğrenci ve öğretmenlerinin oluşturduğu Eyüboğlu Büyük Orkestrası, film müzikleri, klasik, caz, popüler müzik türlerinin seçkin eserlerinden kolaj bir program sunuyor.

Eyüboğlu Büyük Orkestrası film müzikleri, klasik, caz, popüler müzik türlerinin seçkin eserlerinden oluşan kolaj bir program sunmaya devam ediyor. Türkiye’de üyelerinin tamamı kendi öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan ilk ve tek senfonik pop orkestrası olma özelliğini de taşıyan Orkestra, kurulduğu günden itibaren başarılı konserlere imza atıyor.

48 kişiden oluşan Eyüboğlu Büyük Orkestra’sı 23 Nisan 2010 tarihinde Akmerkez’de sahne alacak.

Orkestra’nın vereceği konserin repertuarındaki eserlerden bazıları;

“Kazak Atları”, “Chim Chim Cher-Fe”, “Tuna Dalgaları”, “Schostakovich Wals”, “Mısurlu”, “Liber Tango”, “El Condor Pasa”, “Secret Garden”, “Beethoven 5. Senfoni” ve “23 Nisan Şarkısı”…

Konserde “Autum Leves” adlı eserin solisti Selin Şevki, “She”nin solisti ise Murat Türüt olacak. ”Somewhere Over The Rainbow”u ise İpek Başar seslendirecek.

9-16 yaş arası öğrencilerin yer aldığı orkestrada, senfonik enstrümanların yanı sıra melodikalar, mandolinler, piyano ve klavyeler, bas gitar, elektro klasik gitar, bateri ve perküsyon çalgıları bulunuyor.

Geniş repertuar

Film müzikleri, klasik, caz, popüler müzik türlerinin seçkin eserlerinden oluşan bir repertuarı olan orkestra, oldukça sofistike parçaları başarılı biçimde seslendiriyor.

📆 15 Nisan 2010 Perşembe 17:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR