MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Kekko Fornarelli Trio’lu Salon Sahnesi
Kekko Fornarelli Trio’lu Salon Sahnesi


Elektronik ve akustik enstrümanların birleşimi olarak ortaya çıkan müziklerin sahibi Kekko Fornarelli Trio, ı Salon’da müzikseverlerle buluştu.

 

Elektronik müziği etnik caz olarak kendi dilinde yorumlayan Kekko Fornarelli (piyano); Giorgio Vendola (kontrbas) ve Dario Congedo (davul-perküsyon) ile birlikte oluşturdukları son projesiyle klasik caz müziğini çağdaş müziklerle harmanlayarak dinleyicilere daha farklı ve renkli bir müzik dinletisi sunmayı amaçlıyor.

 

Üç yaşında piyano çalmaya başlayan, on sekiz yaşında ise caz müziğiyle tanışan İtalyan piyanist Kekko Fornarelli’nin caz müziğine olan ilgisi on sekiz yaşında dünya müziklerini keşfe çıkmasıyla başladı. Michel Benita, Yuri Goloubey, Benjamin Henocq, Nicolas Folmer, Eric Prost gibi birçok başarılı isimle tanışma fırsatı yakalayan Fornarelli, 2005 yılında Fransa’nın Lyon şehrine taşındı ve burada yaşadığı üç yılda Fransız piyanist Michel Petrucciani’yle birlikte çalıştı.

 

İlk albümü Circular Thought’u 2005 yılında, ikinci albümü A French Man in New York’u da 2008 yılında yayımlayan Fornarelli, bu albümlerde yakaladığı başarıya rağmen kendini ve müziği daha iyi keşfetmek adına müziğe bir süre ara verdi. 2011 yılında yayımladığı Room of Mirrors’la daha farklı bir tarz yakalayan Fornarelli, bu albümde Luca Bulgarelli ve Gianlivio Liberti’yle çalıştı. Son albümü Outrush’ı ise 2014 yılında yayımladı.

 
kekko-fornarelli-triolu-salon-sahnesii
İtalya cazının en önemli isimlerinden Paolo Fresu ise, geleceğin umut vaat eden genç isimlerinden biri olarak gördüğü Fornarelli hakkında şu yorumlarda bulunuyor: “Kekko Fornarelli gibi açık fikirli müzisyenler olduğu sürece caz, dünyanın müziği olmaya devam edecek. Kekko’nun kendine has müziği, zengin melodileri ve modern cazın incelikli formlarını çağrıştıran armonik yapısından ileri geliyor. Karakteristik müziği, Kekko’yu zamanın en ilgi çekici genç müzisyenlerinden biri haline getiriyor.”

 
Klasik müzikten modern caza uzanan zengin melodilerin sahibi Kekko Fornarelli; Giorgio Vendola ve Dario Congedo ile birlikte Salon sahnesinde müzikseverlerle buluştu. Kekko Fornarelli Trio, alışagelmişin dışında romantik klasik müzik, modern caz ve 21. yüzyıla ait dans ritimlerinin birleşimini yansıttıkları müziklerini dinleyicileriyle buluşturdu.

Galeri
📆 05 Şubat 2015 Perşembe 10:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR