MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir’de “Daha Temiz Çevre İçin “ Maket Yarışması..!
Ataşehir’de “Daha Temiz Çevre İçin “ Maket Yarışması..!


Çevreyle ilgili yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekleyen Ataşehir Belediyesi ilçedeki ilköğretim okulları arasında geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış “Maket Yarışması” düzenliyor. Dünya Çevre Günü’nü 24-30 Mayıs tarihleri arasında bir haftalık şölenle kutlamaya hazırlanan Ataşehir Belediyesi, ilçedeki tüm ilköğretim okullarının da katılacağı bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.  Bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında fidan dikimi, çocuklar için tiyatro gösterileri, çevre konulu seminerler ve maket  yarışmasına katılarak dereceye girenlerin  ödüllerinin dağıtım töreni yapılacak.

Temiz bir çevre için geri dönüşüm projelerinin yoğun olarak hayata geçirildiği Ataşehir’de 1. Çevre Şöleni Haftası Etkinlikleri kapsamında, geri dönüşümlü malzemelerden yapılmış “Maket Yarışması” ile ilköğretim çağındaki çocukların hem geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi hem de üretkenliklerinin artırılması hedefleniyor.

Konularında uzman jüri üyelerinden oluşacak seçici kurulun değerlendireceği Maket Yarışmasına katılım için son başvuru tarihi 17 Mayıs 2010.  Bu tarihe kadar maketlerini teslim etmiş okullar arasından birinciliğe değer  görülen maket sahibi okula Projeksiyon Makinesi, ikinciliği kazanan okula Masa Tenisi Takımı, üçüncü okula Spor Malzemesi, dördüncü okula mansiyon ödülü olarak okul bahçesinin çiçeklendirilmesi,  beşinci okula ise kırtasiye malzemesi ödül olarak verilecek. Yarışmaya katılan her okula 10 tane fidan hediye edilecek.

Ödüller maket yarışması ile sınırlı değil…

Ataşehir Belediyesi 1. Çevre Şöleni Haftası etkinlikleri kapsamında 2009-2010 Eğitim öğretim yılı içerisinde en çok geri dönüşüm malzemesi toplayan okula, “En Çevreci Okul” ödülü verecek. Bu yarışmada birinci olan okula spor malzemesi paketi verilirken, ikinciye 3 tane flaş disk, üçüncü okula ise kırtasiye malzemesi verilecek. Geri dönüşüm konusunda en çok katkıda bulanan sitenin ise bahçe ağaçlandırılması yapılacak. 1. Çevre Şöleni Haftası etkinliğine ilişkin daha geniş bilgi almak isteyen  Ataşehirlilerin 0216 570 50 99 numaralı “ALO ÇEVRE HATTI’nı aramaları gerekiyor.

📆 15 Nisan 2010 Perşembe 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR