MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Erdoğan’dan Yol arkadaşı TÜMSİAD’a Yeşil Işık
Erdoğan’dan Yol arkadaşı TÜMSİAD’a Yeşil Işık


17 Aralık sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında dik duran STK’lar milletvekilliği seçiminde onore edilecek.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TÜMSİAD genel kurulunda yaptığı konuşmayı değerlendiren uzmanlar Erdoğan’ın yol arkadaşlarına son derece vefalı olduğunu ve asla yalnız bırakmadığını açıkladılar.

 
Ülke Ajans köşe yazarı Ahmet Balcı “Sayın Cumhurbaşkanı belediye başkanlığı seçiminde kendisine bilezik veren bir kızı bile yıllar sonra unutmayan, gündeme getiren karakterde vefalı bir insan. TÜMSİAD genel kurulunda yaptığı konuşmada TÜMSİAD’la ‘yol arkadaşlıklarının’ sadece resmî toplantılardan, buluşmalardan ibaret olmadığını ifade ederek, “Biz aynı davaya inandık. Aynı davanın neferleri olduk. Aynı dava için birbirimize yol arkadaşı, kader arkadaşı, aynı davanın hizmetkârları olarak, birbirimize kardeş olduk. Son 1–1,5 yılda birçok önemli meselede imtihana tabi tutulduk.

 

Gezi olaylarında, 17–25 Aralık darbe girişiminde, 30 Mart seçimlerinde, 10 Ağustos seçimlerinde çok çetin imtihanlardan geçtik Bütün bu hadiselerde en başta kardeşliğimiz, en başta uhuvvetimiz ve muhabbetimiz test edildi. Eğer birbirimizin arasında bu sarsılmaz uhuvvet, muhabbet olmasaydı, inanın bu dava bugün burada olmazdı. Sizler belki bu salonda olmazdınız, ben şahsen belki bu kürsüde olmazdım.” şeklindeki sözleri gerek 17-25 Aralık darbe sürecinde gerek demokratikleşme süreçlerinde kendilerini süreklilikle destekleyen STK’ları unutmadığı olarak anlaşılabilir.
Bu bağlamda MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON gibi güçlü STK’ların TBMM’de etkin bir şekilde temsil edileceğini tahmin ediyorum.

 

erdogandan-tumsiada-yesil-isikk
Geçtiğimiz hafta başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TÜMSİAD heyetini kabul ederek 1,5 saat basına kapalı görüşme yapması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TÜMSİAD Genel Kuruluna katılarak TÜMSİAD’dan övgüyle bahsetmesi rastgele buluşmalar olarak yorumlanmasın” şeklinde değerlendirdi.

Menzil Cemaatine yakınlığıyla bilinen TÜMSİAD 17-25 Aralık sürecinde ve demokrasi mücadelesinde süreklilikle Erdoğan’ın yanında yer almıştı.

Galeri
📆 04 Şubat 2015 Çarşamba 14:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR