MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » TUZLA’DAN AVRUPA’YA KAPI AÇAN ÖĞRETMEN
TUZLA’DAN AVRUPA’YA KAPI AÇAN ÖĞRETMEN


Demokrat Eğitimciler Sendikası İstanbul İl Başkanı Selçuk Tütak, AB projeleri ile ilgili kendisi ile görüşen Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Gülnur ÇAT gibi başarılı öğretmenlerimizin, öğrencilerin ufkunu açtığını, Avrupa’ya açılan kapıların miftahı hükmünde olduklarını, bakanlığımızın bu öğretmenlerimize gerekli destekleri sağlaması gerektiğini ve yapılması gereken taltiflerin geciktirilmeden yapılması yönünde yazılı basın açıklaması yaparak projenin özetini basınla paylaştı.

 

 

TUZLA HALİL TÜRKKAN ERASMUS PROJESİ İLE
EĞİTİMİNE AVRUPA KALİTESİ EKLİYOR!

 
2014 yılı AB Mesleki Eğitim Programı, Erasmus + Mesleki Eğitim Personel ve Öğrenci Hareketliliği Projeleri çerçevesinde Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yasal temsilciliğinde hazırlanan ve Erzurum Pasinler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Erzurum Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yurtiçi ortak olarak katıldığı “HRİSTİYANLIK DİNİNİN SANAT ANLAYIŞI İLE İSLAM DİNİNİN SANATA BAKIŞININ KARŞILAŞTIRILMASI” adlı proje Türkiye Ulusal Ajansı (UA) tarafından kabul edilmiştir.
Proje ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet TUNCEL “ Erasmus Plus programı kapsamında hazırladığımız bu projedeki amacımız İslam Dini ve Başta Hıristiyanlık olmak üzere Musevilik ve diğer dinlerdeki sanat- din ilişkisinin Avrupa boyutuyla katılımcılarımız tarafından uygulamaları ile birlikte incelenmesidir.” dedi.

 
Koordinatörlüğünü Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce öğretmeni Gülnur ÇAT’ın yaptığı Erasmus + projesinin 2 haftalık eğitimleri kapsayan hareketlilik için her türlü hazırlık tamamlandı. Proje koordinatörü Gülnur ÇAT, “Projenin finansman sözleşmesinin imzalanması ile birlikte proje faaliyetlerine başladıklarını ve diğer yurt içi ortaklarımızla eş zamanlı yürüttüklerini” belirtti. Çat ayrıca Projenin tüm faaliyetlerinin okulumuzda koordine edildiği ve diğer yurt içi ortaklarla paylaşılarak eş zamanlı olarak yürütüldüğünü ve her türlü evrak ve dokümanın onlıne ortamında paylaşılarak işbirliğine gittiklerini söyledi. Hazırlık sürecinde tüm katılımcıların pasaport, konaklama, ulaşım, sağlık seyahat sigortaları, havaalanı transferleri… gibi tüm lojistik konuların dilsel / kültürel hazırlıklarının yapıldığını sözlerine ekledi. Ve artık Avrupa’ya uçmak için hazır olduklarını beyan etti.
tuzladan-avrupaya-kapi-acan-ogretmenn
Okul Müdürü Mehmet TUNCEL, 6 Şubat’ta bizim okulumuzun katılımcıları ve 11 Şubat 2015 tarihinde diğer yurt içi ortaklarımızın katılımcıları hareketlilik faaliyetlerine başlayacağını söyledi.

 
Proje kapsamında yurt içi ortağı olarak projeye ortak olan kurumlarımızdan Erzurum Pasinler İmam Hatip Lisesi 10 öğrenci 1 refakatçi öğretmen ile Danimarka’ya; Erzurum Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi 10 öğrenci 2 refakatçi öğretmen ile İspanya’ya; Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi 10 öğrenci 2 öğretmen ile İtalya’ya; okulumuzdan ise 20 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile Almanya’ya hareket edeceklerdir. 2 hafta sürecek olan hareketlilik kapsamında “Evrensel dinlerdeki Sanat anlayışları ve sanat uygulamaları incelenecek ve süreç sonunda; din, dil, ırk hatta fikir ayrılıklarının hala sorun olduğu Dünyamızda hoşgörü, birlik ve beraberlik, ortak noktalarda buluşma gibi kazanımlar elde edilecektir.” Dedi.

 
Okul Müdürü Mehmet TUNCEL, projenin hazırlanmasında ve başarılı bir şekilde yürütülmesinde üstün gayret gösteren proje koordinatörü Gülnur ÇAT’a, projeye ücretsiz dil desteği sağlayarak kurum kapılarını açan Özel Tuzla Kale Ortaokulu yetkililerine ve Eylem AZAK’a, projeye hibe desteği vererek öğrencilere bu fırsatı veren “Türkiye Ulusal Ajans” yetkililerine teşekkür etti

Galeri
📆 04 Şubat 2015 Çarşamba 13:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR