MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Eyüboğlu Eğitim Kurumları öğrencileri “Dil Şehri”nde pratik yapıyor
Eyüboğlu Eğitim Kurumları öğrencileri “Dil Şehri”nde pratik yapıyor


Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın “yabancı dili, doğal ortamda ve yaşayarak öğretme” prensibi çerçevesinde geliştirilen “Dil Şehri” projesi 22 Mart–1 Nisan tarihleri arasında Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Modern Diller Bölümü’nün etkinliklerinden biri olan “Dil Şehri”, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca olmak üzere toplam dört dilde düzenlendi.

Öğrencilerin yabancı dil konuşma yetisini geliştirmeyi amaçlayan proje sayesinde öğrenciler, hem akademik anlamda edinimlerini ortaya koyup karşılıklı konuşma performanslarını sergileme hem de eğlenceli bir ders geçirme imkanı yakaladılar.

Müfredat kapsamındaki konular temel alınarak hazırlanan “Dil Şehri”, öğrencilerin yabancı dil kullanma ihtiyacı duyacağı havaalanı, dil kursu, karakol, doktor, restoran, kafe, diskotek, süpermarket ve sokak gibi 9 farklı doğal ortamdan oluşuyor.

Hazırlanan her doğal ortamda, bir üst sınıfın öğrencileri görevlendiriliyor. Öğrenciler, söz konusu istasyonun standında anadillerinde yazılan durum ve yönergeleri okuyup, karşılarındaki öğrenciye yabancı dilde cevap vererek konuşmaya çalışıyorlar.

Her istasyonda kurdukları, diyaloglara göre istasyondaki bir üst sınıf öğrencisi tarafından değerlendirilen öğrencilerin aldıkları puanlar, “Dil Şehri”ne girmeden önce doldurdukları, “pasaport” olarak adlandırılan form üzerine yazılıyor. Ardından bu pasaport, dil öğretmeni tarafından toplanıp değerlendirmeye alınıyor.

Etiketler: , , ,
📆 14 Nisan 2010 Çarşamba 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR