MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » ‘’Ataşehirliler Tiyatro ile buluşuyor” etkinliği sona erdi
‘’Ataşehirliler Tiyatro ile buluşuyor” etkinliği sona erdi


“Ataşehirliler Tiyatro ile buluşuyor” etkinliğinin son gününde Ankara Deneme Sahnesi “Misafir” adlı oyunu sergiledi.

 8 gün toplam 10 bin Ataşehirler’in 8 ayrı oyunu ücretsiz olarak izlediği tiyatro etkinliğinin son gününde de salonda boş koltuk kalmadı çok sayıda Ataşehirli de oyunu ayakta izledi.

1 Mart 1956’da Tiyatro Sevenler Gençlik Cemiyeti adıyla kurulan ve uzun yıllardır Ankara Deneme Sahnesi adıyla çalışan topluluk, Meydan Larousse ve Ana Britannica gibi ansiklopedilerde yer alan tek amatör topluluk olma özelliğini de taşıyor. 2009–2010 tiyatro sezonunda Bilgesu Erenus’un yazdığı, Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın yönettiği, “Misafir” adlı oyun Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde sergilendi.

Baba ocağını terkedip, bin bir zorlukla Almanya’ya giden Herr Alamancı Musa’nın ‘‘Alamanın Makinası’’ na yenik düşüp sakat olarak köye dönüşünü ve köyde yaşananları simge örtüsü yoluyla insan ve yaşam gerçeği üzerine anlatan “Misafir” adlı oyunu Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Ataşehir Belediyesi Meclis üyeleri de izledi.

Oyunun bitiminde Yönetmen Prof. Nurhan Karadağ ve oyunun yazarı Bilgesu Erenus ile sanatçıları tek tek kutlayıp çiçek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, tiyatro etkinliğinin sona erdiğini, ancak Ataşehir’de sanat ve kültür etkinliklerinin devam edeceği müjdesini verdi. Tiyatro etkinliğine katılan tüm sanatçılara ve etkinliği organize eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile görevli tüm belediye çalışanlarına teşekkür eden Başkan Battal İlgezdi, “Yeni ve daha geniş kapsamlı etkinlikleri belediyemize ait kültür merkezi salonlarında gerçekleştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Kısa sürede Ataşehirliler kendilerine ait salonlarda tüm etkinliklerini gerçekleştirme olanağına kavuşacaklardır” dedi.

Galeri
📆 13 Nisan 2010 Salı 16:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR