MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ÖRGÜ İLE DESTEK
LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ÖRGÜ İLE DESTEK


ÇALIŞANLAR LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ ÖRDÜ
Hastane çalışanları lösemili çocuklar için örgü ördü. Örülen kıyafetler daha sonra kermeste satışa sunulacak, elde edilen gelir ise LÖSAM’a bağışlanacak.

 

 

Medical Park Samsun Hastanesi çalışanları, Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) yararına “Medical Park Samsun Hastanesi LÖSAM için Örgü Örüyor” projesi başlattı. 1 Şubat’ a kadar örülen kıyafetler toplanarak, LÖSAM için açılacak kermeste satışa sunulacak. Elde edilen gelir LÖSAM’a teslim edilerek lösemili çocuklar ve ailelerinin ihtiyaçları için kullanılacak.

 

 

Medical Park Samsun Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Dirican “Lösemili çocuklarımız yararına “Medical Park Samsun Hastanesi LÖSAM için Örgü Örüyor” projemizi başlattık. Çalışanlarımızın ve gönüllülerin ördükleri atkı, bere, eldiven ve diğer örgüler hastanemiz girişinde bulunan örgü kumbarasında biriktirilerek, lösemili çocuklarımızın yararına açılacak kermeste satışa sunulacak. Projeyi hastane çalışanları ile başlatmamıza rağmen hastanemize gelen hasta ve hasta yakınlarının da katılmaları bizleri çok mutlu etti. Çalışanlarımız yaptığı bu proje ile farkındalık yaratmayı amaçladı” diye konuştu.

 

 

TEDAVİNİN BİR YÖNÜ DE SOSYAL DESTEK

 

 

Lösemi tedavisinin bir yönünün de sosyal destek olduğunu belirten Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Direktörü, Çocuk Hematoloji Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Özyürek “Bölgede LÖSAM gibi lösemi tedavisine destek veren sivil toplum örgütleri çeşitli etkinlikler yaparak lösemi hastalarına ve ailelerine destek veriyor. LÖSAM bu tip etkinlikler ve bağışlar ile bölgedeki lösemi hastalarına sosyoekonomik boyutta büyük hizmetler sağlıyor. Çalışanlarının da yaptığı bu proje bizlere gurur verdi” dedi.

📆 28 Ocak 2015 Çarşamba 10:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR