MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Manşet, Toplum » Maltepe Belediyesi 3 büyükleri Soma ve Ermenek için bir araya getirecek
Maltepe Belediyesi 3 büyükleri Soma ve Ermenek için bir araya getirecek


Mahalle muhtarlarıyla belediyenin aylık icraatlarını değerlendiren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Soma ve Ermenek’teki maden kazalarında hayatlarını kaybeden işçilerin aileleri ve çocukları yararına, üç büyük kulüple bir futbol turnuvası düzenlemek için dirsek temasında olduklarını açıkladı.

 
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Küçükyalı Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda, muhtarlarla bir araya gelerek, belediyenin icraatlarını değerlendirdi. Başkan Kılıç, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) yaşanan bilet sorunlarına el atacaklarını belirterek, “Belediye başkanı olarak TSKM’de protokol düzenini kaldırdım. TSKM’de bilet sorunları yaşandığını da biliyorum. Bunun için bir sistem geliştireceğiz. Bu sistemde, vatandaşlar kimlik numaralarını ve ad soyadlarını vererek kendilerine bilet ayıracaklar. Ayda bir kişiye sadece bir konser için bu imkânı sağlayacağız. Biz, tüm Maltepelilerin etkinliklerimize gelmesini istiyoruz. Her konserde farklı vatandaşlarımızı görmek istiyoruz” dedi.

 
HER ŞEY SOMA VE ERMENEK İÇİN

Soma ve Ermenek’te yaşanan maden kazalarında hayatlarını kaybeden işçilerin aileleri ve çocukları yararına bir futbol turnuvası düzenleyeceklerini de açıklayan Kılıç, şöyle konuştu: “Bunun için üç büyük kulüple, bir futbol turnuvası düzenlemek için dirsek temasındayız. Bu turnuvaya ünlü teknik direktörümüz Fatih Terim’i getirmeyi düşünüyoruz. Önemli olan bir duyarlılık oluşturmak. Belediyemiz bünyesindeki Spor Müdürlüğü, bununla ilgili çalışmaları yürütecek. Biletlerin geliri de Maltepe Kaymakamlığı’na teslim edilerek, çocuklarımızın eğitimine harcanacak.”
ÖĞRENCİLER İÇİN OTOBÜS GELİYOR
Geçtiğimiz hafta sosyal medyayı sallayan üç köpeğin Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma Müdürlüğü’nde işe başlamasıyla ilgili ve Özgürlük Parkı’na Uğur Mumcu anısına dikilen çınar ağacıyla ilgili de muhtarları bilgilendiren Kılıç, “Mahalle toplantılarında en çok eleştiri gelen konuların başında minibüs sorunu vardı. Kadınlarımız bu durumdan oldukça rahatsız. Ayrıca öğrencilerimiz tıklım tıkış taşınıyor. Biz bunun önüne geçmek için birkaç mahallemizi birleştirerek, okuldan evlere ring otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Bunun için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Öğrencilerimize resimli bir paso vereceğiz. Bu paso sayesinde sadece öğrencilerimiz, velileri dahi değil, otobüse binecek. Ayrıca yakın zamanda çocuklarımız ve vatandaşlarımız için 39 farklı alanda kişisel gelişim ve eğitim kursları düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 

 
HİDROLİK SİSTEMLİ OTOPARKLAR GELİYOR

Son olarak kentsel dönüşüm ve Organik Pazar konusunda da muhtarlara bilgi veren Kılıç, şunları söyledi: “Organik Pazar’ın olduğu yerde tiyatro ve sinema salonlarını da bünyesinde barındıran bir kültür merkezi kurmak için çalışmalarımıza başladık. Burada hidrolik sistemle bir otopark da kuracağız. Bu sistemi, parklarımızın altında da yaygınlaştırmak istiyoruz. Organik Pazarımızı da şu an başka bir yere taşımak konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Ayrıca Altayçeşme Mahallesi’ndeki kurulan Çarşamba pazarını, Bağlarbaşı Mahallesi’ne taşıyoruz. Pazarların kapalı alanlara taşınması konusu da gündemimizde. En çok merak edilen konuların başında da kentsel dönüşüm geliyor, bunun için ofis kuracağız demiştik. Artık son aşamaya geldik. Sizlere en yakın zamanda bu birimin yerini ve iletişim numaralarını açıklayacağız. En sağlıklı bilgileri buradan alabileceksiniz. Şehir efsaneleri sona erecek.”

 

 

Ermenek’e giden muhtarlar adına konuşma yapan Altayçeşme Mahalle Muhtarı Arzu Toker de, Ermeneklilerin belediyenin ve muhtarlıkların yardımlarından mutluluk duyduğunu belirterek, Ermenekli ailelerin Ali Kılıç’ı birer evladı, kardeşi, babası, amcası ve dostu gibi gördüğünü belirtti.

📆 26 Ocak 2015 Pazartesi 15:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR