MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kozyatağı, Manşet, Toplum » Fasl-ı Siyasette siyasete sosyolojik tahlil…
Fasl-ı Siyasette siyasete sosyolojik tahlil…


Ak Parti Kadıköy İlçesinin düzenlediği artık bir marka olan Fasl-ı  Siyaset’in bu ayki konuğu Sosyolog Dr.Ferhat Kentel idi.Kozyatağı BY Otel de yapılan programa katılan konuklar Sosyolog Dr.Ferhat Kentel’i ilgi ile dinlediler.

Ülkemiz konularını sosyal açıdan ele alan Kentel “ Ak Parti iktidarı zamanında etnik guruplar ortaya çıktı.Bu guruplar daha önceleri de vardı.Bizler farkında değildik.Asker ve Yargı vesayetinin olduğunu  Ak Parti hükümeti zamanında öğrendik.Ak parti hükümeti zamanında sadece bunları görmedik.Parti içinde Sosyalist,Dindar,Demokrat düşüncedeki insanları gördük.İkili ilişkilerin ne derece faydalı olduğunu ,Etnik tanımlamayı,İnsanları ayrıştırmanın yanlış olduğunu gözlemledik.Çalışmayı,toplum hareketini öğrendik.Sürekli bir devinim hareketini bize Ak parti iktidarı yaşattı.En önemlisi Ak parti hükümeti sayesinde düşünebilmeyi öğrendik.” Dedi.

Sosyolog Dr. Ferhat Kentel konuşmasına “ Genç siviller içerisinde her türlü ideolojiyi barındıran bir harekettir. Yaptıkları eylemler toplumun yararına olan eylemlerdir. Ak parti hareketi de çok güçlü bir harekettir. Ak partinin de yaptığı şeyler toplumun yararına olduğu için muhalefetin işi zorlaşıyor. Siz iyi işler yaptığınız vakit muhalefetin işini zorlaştırırsınız. Bu gün CHP ve MHP bu nedenle muhalefet yapamıyorlar. Ben Ak partinin geleceğini bu nedenle çok parlak görüyorum.” Diye devam etti.

Daha sonra soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölümün en önemli kısmını Polise taş atan çocuklar oluşturdu. Bu konuda kendisine sorulan bir soruya Sosyolog Dr.Ferhat Kentel “ Ben de çocukken mahallemizde oturan bir Rum hanımın evine taş atmıştım. Bu gün hala o taşı niye attım? Sorusunun cevabını arıyorum. Bu taş atan çocukların birileri tarafından kullanıldığını düşünüyorum.”diyerek cevapladı.

📆 13 Nisan 2010 Salı 10:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR