MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Babuşçu:’’Tarihe tanıklık ediyoruz…’’
Babuşçu:’’Tarihe tanıklık ediyoruz…’’


Ak Parti İl danışma meclisini Sütlüce kongre merkezinde yaptı. Devlet bakanı Hayati Yazıcı, Milletvekilleri, Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ,Parti kurucuları, ilçe Belediye Başkanları ve tüm Ak Parti teşkilatı programa katıldı.

İl danışma meclisi başkan Aziz Babuşçu’nun yaptığı açılış konuşması ile başladı. Konuşmasına “Tarihe tanıklık ediyoruz” diye başlayan Başkan Aziz Babuşçu “ Ak Parti’yi zayıflatma ve yıpratmak için kötü emeller besleyenler var. Ama bu kötü emellerini asla gerçekleştiremeyecekler. Biz bu ülkenin sağlam omuzlarıyız. Ağır yükler sağlam omuzlarda taşınır. Ağır bir yük taşıyoruz. Biz milletimizi seviyoruz. Ve onların bize verdiği destekle de yükümüz hafifliyor. Seçim, seçim diyorlar. Aslında seçimden korkuyorlar. Bundan öncede aynı senaryoları uyguladılar. Seçimlerde Milletin şamarı ile paşa, paşa muhalefet oldular. Yine aynı şeyler olacak. Türk Milleti ikinci sınıf Demokrasiye layık değildir. Biz;  Millet iradesinin çalınmasına engel olduk. Atatürk ” Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” dedi. Biz de milletin olması için çalıştık. Milletin olması için çalışacağız.”deyince bütün salon ayağa kalkarak kendisini coşkulu bir şekilde alkışladı.

Anayasa paketine muhalefet eden CHP için” Militarist vesayeti ve yargı vesayetini kendilerine kalkan yapmışlar. CHP+Ordu = İktidar denkleminin artık tutmayacağını anladılar. Şimdi CHP+Yargı =İktidar denklemine sarıldılar. Sandıkta alamadıkları görevin Yargı tarafından kendilerine verilmesini bekliyorlar. Milleti bir türlü sevemediler. Milletin iradesini hazmedemiyorlar.12 Eylül’ü yapanları yargılayalım. Ama onların yaptığı Ana Yasaya dokunmayalım diyorlar. Böyle saçma bir mantık olur mu? Bunlara milletimiz gereken dersi sandıkta verecektir” diyen başkan Aziz Babuşçu teşkilat tarafından uzun, uzun alkışlandı.

Devlet bakanı Hayati Yazıcı “ Sizlerin fazla zamanınızı almak istemiyorum. Kısaca şunları bilmenizi istiyorum. Anayasa paketi için sizlerle görüşmem diyenler, halkın nasıl düşündüğünü öğrendikten sonra üç madde haricinde görüşelim demeye başladılar. Halkın düşüncelerini tam öğrendikten sonra tamamını görüşmek için kapımızı çalarlar.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Önemli bir programı olduğundan geç gelen İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanı Kadir Topbaş” Sizlerden programa geç katıldığım için özür diliyorum. Yaptıklarımızı anlatmak için 45 dakikalık bir sunum hazırlamıştık. Zamanınızı almamak için başka bir programa bırakıyorum. Yaptığımız hizmetlerle sizin yüzünüzü asla kara çıkartmadık. Çıkartmayacağız. Dedi.

Daha sonra sahneye getirilen sembolik seçim sandığı ile bir nevi seçim start’ı verildi.

Galeri
📆 13 Nisan 2010 Salı 10:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR