MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Başkan Altınok Öz: “Kartal’da değer yaratmanın önü açılacak”
Başkan Altınok Öz: “Kartal’da değer yaratmanın önü açılacak”Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve müdürler ile yaptığı toplantıda Kartal’da değer yaratılmasının önemine değindi.

 

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve müdürler ile yaptığı toplantıda Kartal’daki değişimin devam ettiğini, Kartal’da değer yaratmanın önemine dikkat çekti. Toplantıda Dr. Ragıp Nebil İlseven’de ekonomi ve para politikaları üzerine bir sunum yaptı. Başkan Altınok Öz;  “Kartal’da değişim hızlı bir şekilde devam ediyor. Yerel güçleri kalkındırmalıyız. Kartal’ın geleceğinin sağlam olabilmesi için bir değer yaratmalıyız. Kazanılan artı değerlerle Kartal’a bir şeyler sunarız. Uluslarası sermayenin küçük bir bölümünü Kartal’da yaşıyoruz. Yerel kalkınmada ulusal ölçekte çalışmaların hayata geçmesini sağlamış olduk.” dedi.

 

 

 

Hiçbir ulus yoktur ki, başka ulusların yazdığı reçeteyle kalkınabilsin

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Hiçbir ulus yoktur ki, başka ulusların yazdığı reçeteyle kalkınabilsin’ sözünü hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Hiçbir ulus yoktur ki, başka ulusların yazdığı reçeteyle kalkınabilsin’. Atatürk kendi değerini yarattı. Bu değerleri Kartal’da da yaratmalıyız. Türkiye’nin siyasi geçmişi irdelenirse; eğer yerel güçler üretmiyor, değerler yaratmıyorsa dışa bağımlı kalırsınız. Üretim ve değer yaratılmalı. Herkes kendine güvenecek. Kendi üretimini sağlayacak ve ayakta durmayı öğrenecek. Kartal Belediyesi olarak 2009 ile 2014 arasında büyüdük. Yatırım oranımız yüzde 33 altına düşmedi. Yüzde 33-36 arasında hep Kartal’a yatırım yaptık, yani büyüdük. 2015’te yatırımların önünü açacağız. Dünya ticaretine uygun olarak kendi yerel güçlerimizle yatırımlarımız yapacağız.” diye konuştu.

📆 21 Ocak 2015 Çarşamba 10:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR