MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Uzmanından Öğrenci ve Velilere Tatil Uyarısı
Uzmanından Öğrenci ve Velilere Tatil Uyarısı


Şubat tatilinin yaklaşmasına kısa bir süre kala öğrenci ve velileri uzmanlar uyarıyor. Zambak Yayın Grubu Kültür Kitapları Yayın Yönetmeni Mehmet Azim, tatilde öğrencilerin kendilerine vakit ayırmasının önemli olduğunu hatırlatıyor. Özellikle tatil döneminde öğrencilerin televizyon, bilgisayar oyunlarına çok vakit ayırmasının hatalı olduğunu belirten Azim, “Öğrenciler dersten kopmamalı. Zaman zaman ders çalışarak eksikliklerini telafi etmeli, derslerini unutmamalı.” dedi.

 

 

Zambak Yayın Grubu Kültür Kitapları Yayın Yönetmeni Mehmet Azim, yarıyıl tatilinde öğrencilerin tatili verimli şekilde değerlendirmesi çok önemli dedi. Öğrenciler15 gün boyunca okuldan uzak olacaklar, bunun anlamı dersleri bırakmak olmamalı diyen Azim, “Tatil dönemlerinde öğrenciler başta televizyon, bilgisayar oyunları ve telefon bağımlısı olacak hale gelebiliyorlar. Elbette öğrenciler dinlenmeli ve kendilerine vakit ayırmalı. Ancak bu programlı olmalı. Fiziksel ve zihinsel yapılarını bozacak kadar televizyon ve bilgisayar oyunlarıyla vakit geçirmemeliler.” şeklinde konuştu. Öğrencilerin derslerinden de geri kalmaması gerektiğini hatırlatan Azim, “Öğrenciler özellikle tatil dönemleri için hazırlanan tatil kitaplarından faydalanabilirler. Her yayın evi öğrencinin durumuna göre bu tarz kitaplar hazırlamaktadır. Bu kitaplar hem geçmiş bilgilerin pekişmesinde hem de gelecekte öğrenilecek olanların kolaylaşması açısından oldukça faydalı.” diye konuştu.

 

 

TATİL PLANINI ÖĞRETMENLE BİRLİKTE YAPIN

Tatilin nasıl ve nerede geçirileceği ile ilgili öğretmenin de fikri alınması gerektiğini ifade eden Azim şunları söyledi:“Öğrenciler ve veliler karnede kendi durumlarını öğrenecek. Böylece bir değerlendirme fırsatı elde edecekler. Sıkıntılı ve istenmeyen bir durum varsa uygun çözüm yolları üretilmelidir. Çocuklar tatile girmeden önce öğretmenle görüşmeli. Birlikte uygun bir çözüm üretmek yararlı olur. Öğrenciyi olumsuz bir şekilde sorgulamak yerine daha yakın bir ilgi göstermek gerekir. Özellikle şehir hayatındaki temel sıkıntı, aile bireylerinin, istenen ölçüde bir araya gelememeleri ve birbirini dinleyecek şartları oluşturamamalarıdır. Tatilde öğrencilerin oyuna ayırdıkları zaman kadar okumaya da zaman ayırmaları gerekir. Bu konuda, iyi hazırlanmış tatil kitapları ve yardımcı kitaplar yararlı olur. Özellikle, uygun çocuk oyunlarının, hayatı öğrenmede büyük etkisi vardır.” dedi.

 

📆 20 Ocak 2015 Salı 13:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR