MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel » İBB Gençlik Meclisi Ve Türk Silahlı Kuvvetleri Ortaklığı
İBB Gençlik Meclisi Ve Türk Silahlı Kuvvetleri Ortaklığı


BB Gençlik Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bir yıl süre ile askeri eğitim almak üzere Türkiye’ye getirilen 140 genç ile yakından ilgileniyor. Dünyanın 12 farklı ülkesinden ülkemize gelen gençlere ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Yatırım Bilgilendirme Merkezi’ni gezdiren İBB Gençlik Meclisi, yurt dışından gelen misafirlere İstanbul’u ve Türkiye’yi daha iyi tanımaları için Nisan ayına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

 
TSK’nın davetiyle 12 farklı ülkeden Türkiye’ye gelerek askeri eğitim alacak olan gençleri, eğitimleri dışında İstanbul’da İBB Gençlik Meclisi misafir edecek ve öğrencilerin yıl boyunca Türkiye’yi yakından tanımaları için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bu sayede öğrenciler Türk insanının misafirperverliğini ve Türk Kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacak.

 

İlk durak İBB Yatırım Bilgilendirme Merkezi
Öğrencilerin İstanbul’daki ilk durakları İBB Yatırım Bilgilendirme Merkezi oldu. Burada İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen öğrencilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’a yaptığı hizmetler hakkında bilgi verildi. 140 öğrenciden oluşan kafilenin bir sonraki durağı ise Miniatürk oldu. Buradaki eserleri beğeniyle izleyen askeri öğrenciler Miniatürk’ de yer alan maket eserlerin hikâyelerini Gençlik Meclisi üyelerinden dinledi.
İstanbul’u ve Türk insanını yakından tanıyacaklar
Öğrencilerin İstanbul turu sırasında konuşan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş öğrencilerin Türkiye’de askeri eğitim için bulunduklarını ancak boş zamanlarında kendilerine İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtacaklarını belirtti. Öğrencileri en iyi şekilde ağırlayacaklarını vurgulayan Ağırbaş, “Yurtdışından gelen kardeşlerimizle sadece bugün değil Türkiye’de kalacakları süre boyunca birlikte olacağız. Eğitimlerinin dışında kalan boş zamanlarında onlara İstanbul’umuzu ve Türk insanımızı yakından tanıtacağız” dedi.

Ağırbaş: Kültürel ve sosyal projeler devam edecek
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ve desteği ile gençlere yönelik olarak kültürel ve sosyal çalışmaları 2015 yılında da sürdüreceklerini ifade eden Ağırbaş “İstanbul’a gelen yabancılar bulundukları ortamı yakından tanıyıp kültürlerini öğrenmek isterler. Ancak ülkelerine döndüklerinde de burada gördüklerini ve yaşadıklarını çevreleriyle paylaşırlar. Biz de kardeşlerimize konukseverliğimizi en iyi şekilde gösterip Türkiye’den onları mutlu bir şekilde uğurlamayı istiyoruz. Bu tür programlar sadece eğitimle kalmıyor. Bu şekilde kültürel ve sosyal etkileşimi de sağlıyor” şeklinde konuştu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın iyi niyet dileklerini içeren telgrafını misafirlere iletti.
İBB Gençlik Meclisi yurtdışından gelen askeri öğrencilere Nisan ayının sonuna kadar rehberlik edecek. Bu süre içinde Panaroma 1453, Osmanlı Arşivleri Ziyareti, Deniz ve Havacılık Müzeleri ile Çanakkale gezileri, tiyatrolar ve konserlerden oluşan pek çok etkinlikle öğrencilerin hoşça vakit geçirmeleri sağlanacak.

📆 16 Ocak 2015 Cuma 14:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR