MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Türkiye’nin en büyük Minik Kız Futbol Şenliği
Türkiye’nin en büyük Minik Kız Futbol Şenliği


Türkiye’nin en büyük ve İstanbul’un tek minik kız futbol şenliği “Cheetos Dudullu Kupası” heyecanı başlıyor. 29 Ocak’ta İstanbul Dudullu Stadı’nda gerçekleşecek olan kupa maçlarına Beşiktaş, Galatasaray, Dudulluspor, Fatih Vatanspor, Kocaeli Kavaklı Ortaokulu ve Sultanbeyli Mevlana kız futbol takımları katılacak. Minik kız futbolculara maç yaparak kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacı ile “Dudulluspor Kız Futbol Programı” kapsamında düzenlenen turnuva, Cheetos sponsorluğunda 2 senedir öğrencilerin Şubat tatillerinde yapılıyor.

 

Dudulluspor ev sahipliğinde ve Cheetos sponsorluğunda minik kız futbolcuların maç yaparak kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Cheetos Dudullu Kupası”, bu sene de şenlik havası içinde büyük bir heyecana sahne olacak. Beşiktaş, Galatasaray, Dudulluspor, Fatih Vatanspor, Kocaeli Kavaklı Ortaokulu ve Sultanbeyli Mevlana kız futbol takımlarının katılacağı turnuvada karşılaşmaları yarı sahada, 20’şer dakikalık iki devre olarak, sekizer kişilik takımlarla oynanacak. Futbolseverler, 29 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek kupa şenliğini ve heyecanını İstanbul Dudullu Stadı’nda izleyebilecekler.

 
İstanbul’daki tek minik kız futbol etkinliği olan bu şenlik, “Dudulluspor Kız Futbol Programı” kapsamında düzenleniyor.

 

Dudulluspor Kız Futbol Programı

İstanbul’da Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerindeki 11-17 yaşları arasındaki kız çocuklarının hayata güvenli katılım konusunda yaşadığı sorunları aşmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan “Dudulluspor Kız Futbol Programı”, özel hayatlarında çeşitli zorluklara sahip kız çocuklarının, okul spor programlarına katılım ile motive edilerek eğitim sisteminde kalmalarını sağlama, kız çocuklarını Spor Akademileri gibi yüksek eğitim kurumlarını ulaşılabilir kılma, programa katılan kızların sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunma ve programın sürdürülebilirliğini korumak için rekabetçi bir takım ile liglerde mücadele etme hedefleriyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dudulluspor bünyesinde 2012 yılında bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan program, Cheetos’un da desteğiyle İstanbul’un en güçlü kız futbol programlarından biri haline gelmiş durumda.

📆 16 Ocak 2015 Cuma 12:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR