MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Kısa Film “El Olma” Ödül Kazandı
Kısa Film “El Olma” Ödül Kazandı


Üniversite öğrencilerinin çektiği ve kadına şiddetin sadece ‘Eller’ kullanılarak anlatıldığı sıra dışı kısa film ödül aldı.

 

Yönetmenliğini Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Ergin BALTACI’nın yaptığı ve senaryosunu Sinema ve Televizyon Bölümünde Yandal yapan Görsel Sanatlar Bölümü öğrencisi Aslan SOLMUŞ’un yazdığı ‘EL OLMA’ adlı kısa film, TÜSİAD’ın düzenlediği ‘Kadın-Erkek Eşitliği Hakkında Her Şey’ konulu kısa film yarışmasında ikincilik ödülü kazandı.

 
Jüri tarafından birincilik ödülü verilmeyen beş dakikalık kısa film kategorisinde, Ergin BALTACI ve Aslan SOLMUŞ, ödüllerini Şener ŞEN ve Hülya UÇANSU’nun elinden aldılar.

 
Yarışma, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyordu. Yarışmada, “Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?”, “Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?”, “Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?” gibi sorulara cevap aranıyordu. ‘EL OLMA’ filminde ise sadece ‘ELLER’ kullanılarak kadınların yaşadığı şiddet etkileyici müzikler eşliğinde anlatıldı. Film, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde farklı bölümlerde okuyan 10 öğrencinin desteğiyle ortaya çıktı.

📆 15 Ocak 2015 Perşembe 13:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR