MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Maltepeli yaşlıların saç bakımı evlerinde yapılıyor
Maltepeli yaşlıların saç bakımı evlerinde yapılıyor


Maltepe Belediyesi, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar için “evde bakım ve kuaförlük hizmeti” başlattı.

 

 

Sadece iyi günde değil, kötü günde de vatandaşlarının yanında olan Maltepe Belediyesi, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik, saç-sakal ve kişisel bakım hizmetini de içeren “Evde Bakım ve Kuaförlük Hizmeti” başlattı.   Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın talimatıyla başlatılan hizmet çerçevesinde, Maltepe’de oturan 65 yaş üstü bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşların, düzenli periyotlarla evlerine gidilerek, kişisel bakımları yapılmaya başlandı.

 

GÜNDE 20 KİŞİYE HİZMET

Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, 12 kişilik bir ekiple görevlerine başlayan evde bakım hizmeti ekipleri, günde ortalama 20 kişiye hizmet sunuyor. Gelen taleplere göre çalışmalarını sürdüren ekipler vatandaşları, uygun oldukları zaman dilimleri içerisinde ziyaret edip, saç-sakal bakımlarını gerçekleştiriyor. Ekipler, talebe göre manikür ve pedikür hizmeti de veriyor.

 

VATANDAŞLAR MEMNUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Maltepe Belediyesi Evde Bakım Hizmeti yetkilileri, “İlçemizde yaşayan engelli, yaşlı ve 65 yaş üstü bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Uygun oldukları zaman dilimlerinde evlerine giderek kişisel bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmetten oldukça memnun. Ayrıca Maltepe sınırları dışında yer alan yurtlar, kreşler, çocuk yuvaları, engelli okulları ve huzurevleri gibi alanları da giderek hizmet sunuyoruz” şeklinde konuştular.

Evde bakım hizmeti için vatandaşların, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün  (0216) 417 83 43 388 19 20 numaralı hattını arayıp, randevu alması yeterli.

📆 14 Ocak 2015 Çarşamba 13:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR