MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Tiyatro’na Sahip Çık
Tiyatro’na Sahip Çık


Mask-Kara Tiyatrosu 1994 yılında kuruldu. Kurulduğu günden buyana elliye yakın oyun sahneye koydu. Oyunlarını başta İstanbul olmak üzere ülkenin bir çok yerinde sergiledi. Defalarca uluslararası festivallere katıldı.
Mask-Kara Tiyatrosu, zaman zaman yaşadığı maddi olanaksızlıklara rağmen perdelerini hep açık tuttu. Oyunlarını oynamaya hiç ara vermedi. Çok para kazandı. Çok  battı.  Ama her defasında işini en iyi şekilde yapmaktan hiç geri durmadı.

 

 

Mask-Kara Tiyatrosu ülke tiyatrosuna, İstanbul, Fatih, Aksaray’da bulunan 240 koltuklu profesyonel bir sahne kazandırdı. ‘ Su Gösteri Sanatları Sahnesi’.

 

Mask-Kara Tiyatrosu, bu kente, “Küçük Harfler Büyük Düşler” adında Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali kazandırdı. Önümüzdeki yıl 5. sini gerçekleştirecek.

 

Mask-Kara Tiyatrosu, bu Ülkeye Tiyatro Gazetesi’ni kazandırdı. Aylık tablot boy yayın yapan 32 sayfa 5.000 tirajı olan bir gazete. Türkiye’de bir ilk, belki dünyada da, bilemiyorum.

 

Mask-Kara Tiyatrosu, Tiyatro Gazetesi “ANADOLU TİYATRO ÖDÜLLERİ”ni bu ülkeye kazandırdı. İlkini  1 Aralık  2014 de gerçekleştirdi.  Her yıl tiyatro adına iyi bir hareket gerçekleştirmiş, kişi veya kurumlara  ödül veriyor.

 

Tiyatro ve Sinema dünyasına bir çok oyuncu yetiştirdi. 

 

Mask- Kara Tiyatrosu’nun 20 yıllık serüveni, özetle, böyle geçti. Hedefinde daha nice 20 yıllar, nice projeler var… Bu projeleri gerçekleştirmek için hep seyircisinden güç alan Mask-Kara Tiyatrosu, son iki yıldır, bir çok tiyatro ile birlikte haksız ve adaletsiz bir uygulamaya maruz kalıyor. Kültür Bakanlığı’nın yarattığı bu haksız, adaletsiz ve eşitliksiz tutum maalesef tiyatromuzun, sahnemizin varlığını tehdit etmeye başladı.

 

 

Mask- Kara Tiyatrosu 20 yıllık serüveninde pek çok zorlukla karşı karşıya kaldı ama seyircisinin desteğiyle perdesini her daim açık tuttu. Yine zorlu bir sürecin içindeyiz ve bir kez daha, tek tek biriktirdiğimiz seyircilerimize ‘’Tiyatrona sahip çık’’ diye sesleniyoruz. Çünkü biliyoruz ki yaptığımız her işte yanımızda olan seyircimiz bizi yine yalnız bırakmayacak ve aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz.

 

Tiyatrona sahip çık;
Mask-Kara Tiyatrosu, Fatih Aksaray’da bulunan 240 koltuklu Su Gösteri Sanatları Sahnesi’ni kapatmamak için tüm oyunlarına blok satışlar düzenleyerek seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Başlattığımız bu kampanyaya destek ol, TİYATRONA SAHİP ÇIK!
Mask-Kara Tiyatrosu Oyun Takvimi
Kuraklık ve Yalan: 22-29 Ocak Saat 20:00
Karahindiba: 23-30 Ocak Cuma Saat: 20:00
Salpa: 24-31 Ocak Cumartesi Saat: 20:00
Ah Bu Hayat: 25 Ocak Pazar Saat 15:00 – 1 Şubat Pazar Saat 15:00

 

 

ÇOCUK OYUNLARI
Sen Ben Yok Biz Varız: 24 Ocak Cumartesi Saat: 13:00
Kahramanlar Kumpanyası: 25 Ocak Pazar Saat: 13:00
Ayı Yogi: 31 Ocak Cumartesi Saat:13:00
Fırtına: 1 Şubat Pazar Saat:13:00

📆 05 Ocak 2015 Pazartesi 10:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR