MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Göztepe, Manşet, Sağlık, Toplum » YTÜ 4YY Projesi Kan ve Trombosit Bağışı Kampanyası 10 Nisan’da..!
YTÜ 4YY Projesi Kan ve Trombosit Bağışı Kampanyası 10 Nisan’da..!


YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrenci sosyal sorumluluk projelerini devam ettiriyor. Öğrencilerin yeni  projesi 4 Yapraklı Yonca  … Bu proje; Kan ve Trombosit Bağışını ifade ediyor.Bunlar,kan kanseri tedavi sürecinde hasta ve yakınlarının en çok zorlandığı konulardan birisidir. Gerektiğinde uygun kan veya trombosit bulmak.. Ne yazık ki hastalar, kan değerleri düştükçe kan ve trombosit alımına ihtiyaç duyarlar. Özellikle, bu ihtiyacın ne zaman doğacağının belli olmayışı, bağışçıdan alınan trombositlerin en fazla 5 gün saklanabilmesi ve bağışların az olmasının nedenlerinden; bilgisizlik, organizasyon eksikliği, iletişim için bir bağışçı veritabanının olmayışı gibi sorunlar konuyu içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü , kan ve trombosit ihtiyacı konusunda farkındalık yaratmak için  gönüllü olarak Göztepe Hastanesi’ndeki bağışçı bulma sürecini kolaylaştırmak, hızlandırmak için bir kampanya düzenliyor. Bu süreçte amaçları ; çocuk onkoloji servisinde ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek bağışçı veritabanı oluşturmak.

Ayrıca Kan ve Trombosit bağışında bulunmak isteyenler ad soyad, tel, doğum yılı, kan grubu, bağış türü (kan, trombosit, kan ve trombosit) bilgilerini yazarak 4yy.yildizsos@gmail.com  adresine mail atabilirler.

Kan ve trombosit bağışı kampanyamızın ilk etkinliği,

 

Tarih:10 Nisan Cumartesi

Yer: Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde

Saat: 10.30- 15.00

📆 09 Nisan 2010 Cuma 10:15   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“YTÜ 4YY Projesi Kan ve Trombosit Bağışı Kampanyası 10 Nisan’da..!” için bir cevap

  1. gönül dedi ki:

    karaman’da yaşıyorum nasıl katılabilirim bu kampanyaya.teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR