MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Spor, Toplum » Sarıkamış Şehitleri için 1879 km pedal çevirecekler
Sarıkamış Şehitleri için 1879 km pedal çevirecekler


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 6. Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu düzenleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 6.Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu düzenleniyor. 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit olmasının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen bisiklet turuna katılan sporcular, Sultan Ahmet Meydanı’ndan başlayıp Sarıkamış’ta bitecek 1879 kilometrelik yolu bisikletle geçecekler.

Türkiye Şehitleriyle Yürüyor sloganıyla başlayan ve bu yıl altıncısı düzenlenen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Bisiklet Turu’nun startı Sultan Ahmet Meydanı’nda verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bisiklet Federasyonu İstanbul Temsilciliği tarafından düzenlenen bisiklet turuna, Kocaeli Brissa Spor Kulübü, Konya Torku Şeker Spor Kulübü, Konya Gençlik ve Spor Kulübü, Trabzon Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları katıldı.

Sporcular Sultan Ahmet Meydanı’ndan başlayan ve sırasıyla Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Şavşat, Ardahan, Kars ve Sarıkamış’ı kapsayan güzergahı geçerek 1879 kilometrelik etabı tamamlayacaklar. Daha sonra 3 Ocak’ta Sarıkamış’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, açılışını yapacağı “Buz Askerler Heykeli” töreninde bisiklet milli takım formasını ve geçilen illerden alınan vatan toprağını takdim edecekler.

Tur öncesinde gazetecilere açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, gençlerde tarih bilincini uyandırmak istediklerini belirterek, insanın tarihini bilmeden geleceğini şekillendiremeyeceğini söyledi. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Sarıkamış’ta 90 bin askerin donarak hayatını kaybetmesi anısına gerçekleştirilen bisiklet turuyla farkındalık yaratmak istediklerini aktardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla daha önce de birçok çalışma yapmıştı. İhtiyaç duyulan alanlarda fiziksel yenilikleri sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi sinyalize kavşakları tüm özürlü gruplarına ve bisiklet geçişlerine uygun yapıda yeniden dizayn etti. Keşif çalışmaları yapılarak geometrik düzenleme, altyapı eksiği, genel bakım, yatay ve düşey trafik işaretleme gibi tüm eksiklikler bisikletli olarak tespit edilerek, problemlerin çözümüne yönelik çalışmalar yürüttü.

 

📆 24 Aralık 2014 Çarşamba 17:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR