MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü’nden Anlamlı Etkinlik
Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü’nden Anlamlı Etkinlik


SATIŞLARDAN ELDE EDİLEN GELİR LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI’NA GİDECEK!

 

Işık Üniversitesi’nde her yıl düzenli olarak gerçekleşen Yerli Malı Haftası, bu yıl 17 Aralık 2014 Çarşamba günü gerçekleşti. Gelenekselleşen Yerli Malı Haftası, Işık’lı öğrencilerin girişimleri ile sponsor desteği sağlanarak, her yıl büyüyerek devam ediyor.

 

Işık Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü tarafından üçüncüsü düzenlenen Yerli Malı Haftası’nda satılan ürünlerden elde edilen gelir, Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışlanacak.

 

İLK DEFA 1929’DA BAŞLADI

 

 

Yerli Malı Haftası ilk defa Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1923 yılında İzmir İktisat Kongresinde yurdun bağımsızlığının korunması için, yerli mallar üretilmesi ve kullanılmasının önemini vurgulamasıyla ve direktifleri ile kurulan Milli İktisat ve Tasarruf Cemiyeti ile 1929’da başlatılmıştır.

 

 

YERLİ MALI KULLANMAK BİR VATANDAŞLIK GÖREVİ

Amacımız; günümüzde sadece ilkokullarda yapılan Yerli Malı Haftası ruhunun gençliğe hatırlatılması ve yaşatılmasıdır. Bu haftada sadece nostalji değil öz kaynakların kullanılmasının ön plana çıkarıldığı, öğrencilere yerli malı kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğunun hatırlatılması bilinciyle yola çıkılmıştır.

Bu amaçla; 17 Aralık 2014 Çarşamba günü, Işık Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü tarafından Şile Kampüsünde Yerli Malı Pazarı kuruldu.Cumhuriyet döneminin mirası olan Yerli Malı Haftası; Türkiye’nin önde gelen kurumlarının katkılarıyla kutlandı. Kurulan pazarda yöresel ev yemekleri, çiğ köfte, gözleme, börek çeşitleri, meyve, sebze, kuruyemiş, kek çeşitleri, baklava, sütlaç, Türk kahvesi, doğal çaylar ile baharatlarda satıldı.

 

 

 

 

 

📆 19 Aralık 2014 Cuma 14:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR