- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Hulisi Kentmen,kendi anma programına 1956 model aracıyla gelecek.

HULUSİ KENTMEN, KENDİ ANMA PROGRAMINA  1956 MODEL ARACIYLA GELECEK…

 

 

Yeşilçam’ın büyük çınarı Hulusi Kentmen ölümünün yirmi birinci, Türk Sinemasının yüzüncü yılında, ilginç bir seremoniyle anılacak. Kendisine ait  ve sinemamızda birçok oyuncunun kullandığı 1956 model Ford marka üstü açık aracıyla, Filiz Akın,Tarık Akan, Türkan Şoray,Ediz Hun,İzzet Günay gibi sinemacı arkadaşlarının hazır bulunacağı, kendisine ait anma programına katılacak, torunu üzerinde resimlerinin olduğu,kendi elleriyle yaptığı anı kurabiyelerini  konuklara dağıtacak.

 

 

Hepimizin babası, amcası, çoğumuzun dedesi olmasını isteyecek kadar sevdik onu.Tatlı sertti, otoriterdi ama hep babacandı, iyi kalpliydi, yufka yürekliydi. Hiçbir filminde kötülük yapmasını beklemedik ondan. Polis ve hakim rollerinde gerçek adaletin, hoşgörünün, zengin iş adamını oynadığı rollerde dürüst patronluğun, dedeyi oynadığı rollerde hep tontonluğun simgesi olmuştu. Yeşilçam’a saygı konseptindeki etkinliklerine bir yenisini ekleyecek olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, anma programında Hulusi Kentmen’e ait, heykeltıraş, ressam ve sanat yönetmeni Talat Doğanoğlu’nun birebir ölçüde yapmış olduğu hiperrealist heykeli de, 1956 model aracının başında hazır bulunduracak.

 

 

20 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, torunu Melek Kentmen’in kendi elleriyle yaptığı ve üzerinde Hulusi Kentmen’in fotoğraflarının olduğu kurabiyeler, günün anısına katılan konuklara dağıtılacak. Türk Sinemasının 100.yılında gerçekleşecek anma seremonisine Filiz Akın, Tarık Akan,Kadir İnanır,Türkan Şoray,Ediz Hun,İzzet Günay,Hülya Koçyiğit,Zeki Alasya,Metin Akpınar,Emel Sayın gibi birçok sinema oyuncusunun katılması bekleniyor.

 

 

TARİH: 20 ARALIK 2014 CUMARTESİ

SAAT : 12.30 – 15.30

YER: UZUNÇAYIR CAD.KONAK İŞ MERKEZİ OTOPARKI

NO: 30 HASANPAŞA – KADIKÖY (YENİ SALI PAZARI KARŞISI)