MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Caddebostan, Flaş, Genel, Spor, Toplum » 100.YIL Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu
100.YIL Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu


Bisiklet Federasyonu İstanbul Bisiklet İl Temsilciliğimiz tarafından bu yıl 6.’ sı düzenlenen 100.YIL Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu 20 Aralık 2014 tarihinde saat 10:00’da Sultan Ahmet Meydanı önünde yapılacak törenle başlayacaktır.

 

 
İstanbul Vali Yrd. Aziz Mercan, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Md. İbrahim İlhami Koç, Bisiklet Federasyonu Bşk. Emin Müftüoğlu, Başakşehir Bld. Bşk. Mevlut Uysal, Sultangazi Bld. Bşk. Cahit Altunay, Fatih Bld. Bşk. Mustafa Demir, Beykoz Bld. Bşk. Yücel Çelikbilek, Eyüp Bld. Bşk. Remzi Aydın ve Bisiklet hobi guruplarının katılımları ile yapılan törende İstanbul toprağı sporculara teslim edilerek start verilecektir.

 

 
Turda sporcular bisikletleriyle Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Şavşat, Ardahan ve Kars illerini kapsayan güzergahı geçerek 1879 km.’lik etabı Sarıkamış Şehitliğinde tamamlayacaklardır. Sporcularımız 03 Ocak 2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacağı ‘Buz Askerler Heykeli’ töreninde kendisine Bisiklet Milli Takım Formasını takdim edeceklerdir. 04 Ocak 2015 tarihinde Sarıkamış’ta Spor Bakanlığımızın düzenleyeceği Gençlik Şühedanın İzinde törenine katılarak, geçilen illerden alınan vatan toprağı Sarıkamış Müzesine kaldırılmak üzere ilgili bakana arz edeceklerdir.

 

 

Tura Kocaeli Brissa Spor Kulübü, Konya Torku Şeker Spor Kulübü, Trabzon Gençlik ve Spor Kulübü Milli sporcuları katılacaktır. Bu organizasyona destek veren İstanbul Büyükşehşir Belediyesi’ne, Spor A.Ş.’ye, Sultangazi Belediyesi’ne, Eyüp Belediyesi’ne, Fatih Belediyesi’ne, Eyüp Belediyesi’ne, Başakşehir Belediyesi’ne, Beykoz Belediyesi’ne, Kızılay Genel Merkezi, Delta Bisiklet’e, Thermoform, Salcano Bisiklet’e ve Ekspo İstanbul Fuarcılık Ltd. Şirketine teşekkür etmeyi borç biliriz.

 

 
PROGRAM

 

ETAP 19 Aralık 2014 CUMA
İstanbul- İstanbuL Toplanma

2. ETAP 20 ARALIK 2014 CUMARTESİ
İSTANBUL-SAKARYA (165 km)
Toplanma 10.00 Sultanahmet Meydanı
Start Saat 10.30 Sultanahmet Meydanı
Güzergah Sultamahmet Meydanı-Eminönü-Karaköy-Kabataş-Beşiktaş Barbaros Bulvarı-Boğaziçi Köprüsü- Kızıltoprak(Cemil Topuzlu Caddesi)-Caddebostan Sahil Yolu(Çetin Emeç Bulvarı)-Bostancı Sahil Yolu-Maltepe Sahil Yolu-Kaynarca D100 Karayolu Katılımı,
Kocaeli(Gebze) İl Sınırı 50.km varış saat 12.30
Kocaeli (Eski Eşme ) – Sakarya (Esentepe) il sınırı 134.km varış saat: 16.10
Finish Sakarya Valiliği varış saat : 17.30

3. ETAP 21 ARALIK 2014 PAZAR

SAKARYA-BOLU (135 km)
Toplanma 09.30 Sakarya Meydanı
Start Saat 10.00 Sakarya Meydanı
Güzergah Sakarya Düzce il Sınırı (beylice ) 48. Km- varış saat : 12.45
Sakarya Düzce (Darıyeribakacak)-Bolu il Sınırı 99.km varış saat : 15.15
Finish Bolu Valiliği varış Saati : 17.30

4. ETAP 22 Aralık 2014 PAZARTESİ

BOLU-KARABÜK (158 km)

Start saat 10:00 Bolu
Güzergah Bolu – Yeniçağa 38.km varış saat 12.00
Bolu-Karabük(akkaşkurtlar) İl sınırı 82. Km varış saat 14.00
Finish Karabük Valiliği 158.km varış saat: 18.00

5. ETAP 23 Aralık 2014 SALI

KARABÜK-KASTAMONU (130 km)

Start saat: 10:00 Karabük
Karabük (Çıraklar) – Kastamonu İl sınırı 30.km varış saat: 11:00
Finish Kastamonu Valiliği varış saat : 17.00
6. ETAP 24 Aralık 2014 ÇARŞAMBA

KASTAMONU-SİNOP (195 km)

Start saat: 10:00 Kastamonu
Kastamonu (Çakırçay) – Sinop ( Gökçeağaçsakızı) 82.km varış saat: 12:40
Finish Sinop Valiliği varış saat: 18.30
7. ETAP 25 Aralık 2014 PERŞEMBE

SİNOP-SAMSUN (175 km)

Start saat: 10:00 Sinop
Sinop(Kerim) – Samsun (-) il sınırı 69.km varış saat: 12.30
Finish Samsun Valiliği varış saati 17.30

 

8. ETAP 26 Aralık 2014 CUMA

SAMSUN-GİRESUN (210 km)

Start saat: 10:00 Samsun
Samsun (-) – Ordu (Toki Ünye) il sınırı 75.km varış saat :12:30
Ordu (Ayrılık) – Giresun (Piraziz) il sınırı 170.km varış saat :16.15
Finish : Giresun Valiliği varış saat : 18.00
9. ETAP 27 Aralık 2014 CUMARTESİ

GİRESUN –TRABZON (140 km)

Start saat: 10:00 Giresun
Finish : Trabzon Valiliği varış saat : 15.30

 

10. ETAP 28 Aralık 2014 PAZAR

TRABZON – RİZE ( 95 km)

Start saat: 10:00 Trabzon
Trabzon (Kıyıcık) – Rize (İyidere) il sınırı 58.km varış saat: 11.45
Finish Rize Valiliği varış saat : 13.15

 
11. ETAP 29 Aralık 2014 PAZARTESİ

RİZE-HOPA ( 92 km)
Start saat: 10:00 Rize
Rize (Kıyıcık) – Artvin (Arhavi) il sınırı 80.km varış saat: 12.30
Finish Hopa Kaymakamlığı varış saat : 13.10
12. ETAP 30 Aralık 2014 SALI

HOPA-ARTVİN ( 80 km)

Start saat: 10:00 Hopa
Finish : Artvin Valiliği varış saat : 15.30
13. ETAP 31 Aralık 2014 ÇARŞAMBA

ARTVİN-ŞAVŞAT ( 80 km)
Start saat: 10:00 Artvin
Finish : Şavşat Kaymakamlığı varış saat : 14.00
14. ETAP 1 Ocak 2015 PERŞEMBE

ŞAVŞAT -ARDAHAN ( 56 km)

Start saat: 10:00 Şavşat
Artvin (Şavşat) – Ardahan (Değirmeneli) il sınırı 50.km “ varış saat: 13.30
Finish Ardahan Valiliği varış saat: 14.00
15. ETAP 2 Ocak 2015 CUMA

ARDAHAN – KARS ( 95 km)

Start saat: 09:00 Ardahan
Finish Kars Valiliği varış saat: 12.40

16. ETAP 3 Ocak 2015 CUMARTESİ

KARS – SARIKAMIŞ ( 68 km)

Start: 09:00 Kars
Finish Yukarı Sarıkamış Şehitliği varış saati : 13.45

Kardan Şehit Heykelleri Açılışı Forma Takdimi açılış saati : 14.00
17. ETAP 4 Ocak 2015 PAZAR

SARIKAMIŞ-TÖREN saat : 12.00
Vatan Toprağı Teslimi
Toplam 1879 km

 

📆 19 Aralık 2014 Cuma 12:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu
2 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
4 BB Erzurumspor 3 2 0 1 6 4 +2 6 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
5 Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4
6 Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
7 Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
8 Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
9 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
10 Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
11 Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 Kayserispor 3 1 0 2 2 5 -3 3
13 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14 Gaziantep 2 0 1 1 3 5 -2 1
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1 2021-22 1.Lig
19 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20 Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21 Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0

BAĞLANTILAR