MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » “Maltepe Meydan Projesi”ne esnaflardan tam destek
“Maltepe Meydan Projesi”ne esnaflardan tam destek


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Bağlarbaşı Mahallesi esnaflarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esnafın sorunlarını yerinde dinleyen Başkan Kılıç, Maltepe Meydan Projesi ile ilgili olarak esnafı bilgilendirdi ve projede, hafif raylı sistemin de olacağı müjdesini verdi.

 

 

Bağlarbaşı Mahallesi Sakızağacı esnafıyla bir kahvaltı organizasyonunda buluşan Başkan Kılıç, “Maltepe’ye çağdaş bir meydan kazandırmak için kolları sıvadık. Emniyet Binası dahil olmak üzere, burada bulunan hanları da yıkarak, meydanı genişleteceğiz. Ancak bunu yaparken esnafı mağdur etmeyecek çözümler gerçekleştirecek, gerekirse kira bedellerini ödeyeceğiz. Ayrıca meydanının arka tarafında, Atatürk heykelinin olduğu kısımda, 15-20 dönümlük bir yeşil alan oluşturarak Maltepe’ye kazandıracağız. Burada yer alan iş hanlarını da bitişik nizamda yaparak hem dükkanları genişleteceğiz, hem de esnaf kazanmış olacak. Yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yer altına otopark yapacak. Böylece meydan tam anlamıyla markalaşacak. Tiyatro ve sinema salonlarının yer aldığı bu projeyle Maltepeli rahat bir nefes alacak. Tabi bunları hemen değil, proje onaylanırsa 2 sene içerisinde, etaplar halinde yapacağız. Bu projeye desteklerinizi bekliyorum” dedi.

 

 

MALTEPE’YE HAFİF RAYLI SİSTEM GELİYOR

 

Projede, hafif raylı sistemin de olacağını ifade eden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Beşçeşmeler’de de bir dönüşüm yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca metro ile bağlantılı olacak şekilde tramvay hattı yapılarak, bunun Maltepe Meydanı’na kadar getirilmesini sağlayacağız. Böylece vatandaşlarımız metroya kolayca ulaşabilecek. Şöyle ifade etmek gerekirse Maltepe’yi çekim merkezi haline getireceğiz. Bu olunca, esnaf kazanacak, Maltepeli kazanacak. Biz, 2 yıl sonra 100 yıllık bir Maltepe’yi yaratmak, inşa etmek istiyoruz.”

 

ESNAFLARDAN PROJEYE DESTEK

 

Esnaflar, projeye destek olacaklarını belirtirken, projeden büyük bir heyecan duyduklarını da ifade ederek sorunlarını Başkan Kılıç’a aktarma imkânı buldular. Öte yandan toplantıyı görüp kahvaltı masasına konuk olan Maltepeli Tülay Çizgen de, kentsel dönüşüm hakkında yaşamış oldukları sorunları Kılıç’a aktardı. Kılıç da Çizgen’i bilgilendirerek, vatandaşların bu konuda belediyeye yardımcı olması gerektiğini söyledi.

📆 15 Aralık 2014 Pazartesi 13:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR