MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Öğrencilerin TEOG maratonu başladı
Öğrencilerin TEOG maratonu başladı


Liseye geçiş için yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) maratonu bugün başladı. Gelecek yıl okumak istedikleri liseye gidebilmek için sınava giren öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları görüldü. 

 

 
8’inci sınıflar için gerçekleştirilen TEOG Sınavları, bugün sabah saat 09.00 itibariyle yapılan Türkçe sınavıyla başladı. Öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri okula aileleriyle birlikte geldi. Gelecek yıl okumak istedikleri liseye gidebilmek için sınava giren öğrenciler ile okul önünde bekleyen ailelerinin oldukça heyecanlı oldukları görüldü.

 
Üniversite sınavlarında yaşanan stresin aksine daha sakin ve neşeli oldukları gözlenen öğrenciler, en iyi liseye gidebilmek için sorular karşısında ter döküyor. Çok çalıştıklarını belirten öğrenciler, “İyi çalıştık. En iyi liseye gitmek istiyoruz. Heyecan var ama sınav güzel olacak” dedi.

 
Öğrenciler, bugün Türkçe testinden sonra sırayla, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi sınavlarında ter dökecek. Birinci oturumda 20 sorunun yer aldığı Türkçe sınavının süresi 40 dakika olacak. 2’inci oturumda Matematik testi öğrencilere verilecek. TEOG Matematik sınavı saat 10.10’da başlayacak. 20 sorunun sorulacağı oturumun süresi 40 dakika olacak.

 

 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınavının başlama saati ise 11.20 ve yine 20 soru sorulacak süresi de 40 dakika olacak. Yarın ise öğrenciler Fen ve Teknoloji ile İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil sınavlarında ter dökecek.

Etiketler:
📆 26 Kasım 2014 Çarşamba 11:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR