MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy Belediyesi hasta, yaşlı ve engelli okurlar için eve kitap teslimi yapıyor
Kadıköy Belediyesi hasta, yaşlı ve engelli okurlar için eve kitap teslimi yapıyor


Kitap okumak istiyorsunuz ama evden çıkamıyorsunuz,  engelli, yaşlı ya da hastasınız…  Her hangi bir kütüphaneden size düzenli olarak kitap getirecek birisinin olmasını istemez miydiniz?

 

İşte Kadıköy Belediyesi tam da bunu yapıyor. Okurlarının ayağına kitap götürüyor.  “Siz kitaba gidemezseniz kitap size gelir.” anlayışıyla harekete geçen Kadıköy Belediyesine bağlı Muhtar Özkaya Halk Kütüphanesi eve bağımlı hasta, yaşlı ve engellilerin evlerine ödünç kitap veriyor.

 

 

Kadıköy’ün her yerine kitap tesliminin yapılabildiği uygulamada tek koşul, okuyucunun eve bağımlı hasta, yaşlı ya da engelli olması. Kütüphaneden yararlanmak isteyen okurlar telefon, internet veya aileleri aracılığıyla kütüphaneye üye olup istedikleri kitapları kütüphane listesinden seçebiliyorlar. İstenilen kitap Kadıköy Belediyesi görevlileri tarafından adrese bırakılıyor. Okuyucu kitabı bitirdiğinde yine kütüphaneye haber veriyor ve kitap teslim alınıyor.

 

 

21 bin civarında kitap bulunan Muhtar Özkaya Kütüphanesi ‘ne üye olmak için 0216 386 98 51/368 54 82  numaralı telefonlardan veya “ muhtar.ozkaya@ kadikoy.bel.tr. “ adresinden iletişime geçilebilir.

📆 25 Kasım 2014 Salı 16:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR