MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Dünün çocuk yıldızları neredeler ?
Dünün çocuk yıldızları neredeler ?


Dünün şöhretli çocuk yıldızları , dönemin aranılan isimleri şimdi neredeler ve ne yapıyorlar ? Ne işlerle meşgüller,nerede yaşıyorlar ?

 

sezercikl

 

 

 

SEZER İNANOĞLU (SEZERCİK)
Çocukluğunda Sezercik adı ile tanınan Sezer İnanoğlu, dönemin ünlü film yapımcılarından Berker İnanoğlu’nun oğlu. Türkiye, Sezer İnanoğlu ismini ilk olarak 1971 yılında ”Sezercik Yavrum Benim” adlı filmle tanıdı. O yıllarda 4 yaşında olan İnanoğlu, rol aldığı birçok filmde kendine has sevimliliğiyle Türk izleyicisine kendisini sevdirmiş. Ne yazık ki, filmlerde iyilik ve dürüstlüğün küçük savaşçısı olan Sezercik gerçek yaşamında uyuşturucu ile tanışıp, silah kaçakçılığı gibi işlere bulaştı.

 

ayşecik

 

 

ZEYNEP DEĞİRMENCİOĞLU (AYŞECİK)
Henüz 2 yaşındayken “Papatya” adlı filmde oynayan daha sonra “Duvaklı Göl”, “Funda” gibi filmlerde, çocuk yıldız olarak görünen Değirmincioğlu, asıl ününü “Ayşecik” filmleriyle yaptı. Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçeli futbolcusu ve daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığıMacera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı. Günümüzde emlakçılık yapan ve İstanbul’da bir emlak ofisi bulunan Zeynep Değirmencioğlu iki çocuk annesidir.

 

 

ÖMERCİK

ÖMER YILDIZ (ÖMERCİK)
1970′lerin bir diğer ünlü çocuk yıldızı da, Ömercik adı ile ünlenen Ömer Dönmez, Ayşecik adı ile tanınan Zeynep Değirmencioğlu’nun kuzeniydi. Henüz 3,5 yaşındayken, Ses Dergisi’nin Çocuk Yıldız Yarışması’nda ikinci olarak girdiği Yeşilçam’da kısa sürede büyük ün kazanmış, 13 yılda 65 filmde rol almıştı. Ancak Ömer Dönmez, 19′yaşına geldiğinde, film başına 20 bin lira aldığı o şaaşalı günlerini geride bırakmıştı. Sinema uğruna, ortaokul 2. sınıfta okumayı bırakmıştı. Kazandıkları da har vurup, harman savrulunca, kendisini yaşamın zor koşullarında buluvermişti.
Babasının Üsküdar- Selimiye-Duvardibi hattında çalışan dolmuşunda şoförlüğe başladı. Hayatı 1978′in kötü bir gününde, Murat marka arabasının kelebek camını onarırken karardı. Üstteki bir vidayı altına eğilip kontrol ederken, elindeki tornavida düşüp, sol gözüne saplandı.
Hastaneye kaldırıldı, ameliyat edildi ancak gözü kurtarılamadı.
Ömercik’in hayatını karartan tek şey, kaybettiği gözü olmadı. Onu asıl, filmlerde kendisini sürekli okşayıp, seven “Size anne diyebilir miyim?” sorusuna hep “Evet” yanıtı veren dönemin yıldızlarının vefasızlığı yıktı. Zeynep Değirmencioğlu ile, Filiz Akın dışında hiç kimse arayıp sormadı.

 

 

KAHRAMAN KIRAL

 

 

KAHRAMAN KIRAL
1964 doğumlu Kahraman Kıral’ın en büyük performansı başrollerini Tarık Akan ve Halit Akçatepe ile paylaştığı 1973 yapımı “Canım Kardeşim” adlı drama filmiydi.Son defa 1976 yılında bir filmde rol alan Kahraman Kıral günümüzde Fatih Kıral isimli bir şirketin ortağıdır ve mobilyacılık işi ile meşguldür.
Haber: Halil Yılmaz

Etiketler:
📆 20 Kasım 2014 Perşembe 16:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR