MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Şenlikte boyanan cam kumbaralar Ataşehir caddelerinde
Şenlikte boyanan cam kumbaralar Ataşehir caddelerinde


Ataşehir Belediyesi’nin 5. Çevre Şöleni kapsamında Anadolu Cam ile birlikte gerçekleştirdiği Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin boyadıkları “Cam Kumbaralar” Ataşehir’in farklı caddelerine yerleştirildi.

 

13.11.2014 – Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Anadolu Cam’ın işbirliğinde gerçekleşen bu proje sayesinde Ataşehir’in caddeleri hem renkleniyor hem de çevrenin korunması, temiz tutulması ve semtin sokaklarında camın geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

 
Ataşehir Belediyesi ve Anadolu Cam’ın sürdürülebilir kalkınma için cam ambalaj kullanımı ve camın geri dönüşümle yeniden ekonomiye kazandırılmasını desteklemek amacıyla, “Cam Yeniden Cam” projesi kapsamında düzenlenen ‘Cam Kumbara Boyama Şenliği’nde öğrenciler tarafından rengarenk boyanan 15 adet kumbara, Ataşehir’de dolaşımın yoğun olduğu 15 farklı noktaya yerleştirildi.

 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bu projeye emeği geçen bütün okullara, öğrencilere, öğretmenlere ve Anadolu Cam yetkililerine çevre temizliği, estetiğine verdikleri önem ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. İlgezdi ayrıca, gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız, cam ambalajların aslında birer çöp olmadığını, bu atıkların geri dönüşümü sağlandığında; halka temiz, sağlıklı bir çevre ve yaşanabilir bir gelecek olarak geri döneceğini belirterek, “Halka bu farkındalığı ve kültürü kazandırmak gerekiyor. Toplumsal bilinç, geri dönüşümde başarıyı yakalamak için kilit öneme sahiptir” dedi.

 
‘Cam Yeniden Cam’ Projesi
Anadolu Cam tarafından ÇEVKO Vakfı ve belediyelerle yapılan işbirliğiyle 2011 yılında hayata geçirilen ‘Cam Yeniden Cam’ projesi, Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biridir. Cam Yeniden Cam projesiyle gelecek nesillere çevre bilincinin ve cam geri dönüşümünün aktarılması, camın hem çevre hem de sağlık açısından en doğru ambalaj olduğunun anlatılması hedeflenmektedir. Bu projenin esas amacı toplumsal bir davranış değişikliği yaratarak geri dönüşüm toplumuna geçişi sağlamaktır.

📆 13 Kasım 2014 Perşembe 16:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR