MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » 13 Ton Kaçak Midye Yakalandı
13 Ton Kaçak Midye Yakalandı


MARMARA DENİZİ’NDE YASAK AVLANAN 13 TON MİDYEYE EL KONULDU.

 

 

 

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Kontrol Görevlileri, Kaçak midye avcılarına göz açtırmıyor. İstanbul Boğazı ve Marmara kıyılarında yasa dışı su ürünleri avcılığına yönelik yoğun denetimlerini sürdüren ekipler, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Deniz Polisiyle birlikte; Adalar ve Pendik açıklarında kaçak midye avcılığı yapan kişilere suçüstü baskını yaptı.

 

 

 
Kaçak avlanan 6 kişiye toplam 5 bin 750 TL idari para cezası uygulanırken; 12 ton midyeye el konuldu. Ayrıca teknelerde bulunan 200 metrelik dalgıç hortumu, 2 adet midye kepçesi ve 2 takım dalgıç elbisesine de el konularak kontrol altına alındı. Öte yandan, bir ihbar üzerine Bakırköy Sahilinde yapılan denetimlerde ise, toplam bir ton kaçak midye yakalandı.
Çok sayıda balıkçı barınağı ve avlanma teknelerini denetleyen kontrol görevlileri, canlı oldukları görülen 13 ton midyeyi yeniden doğal alanları olan Marmara denizine bıraktı. Denetimler, Marmara ve Karadeniz’de aralıksız devam ediyor.

📆 07 Kasım 2014 Cuma 15:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR