MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneğinden Cumhuriyet kutlaması
Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneğinden Cumhuriyet kutlaması


AKTİFFELSEFE KADIKÖY, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 91.YILDÖNÜMÜNÜ DERNEĞİN 25.YILI KUTLAMALARIYLA BİRLEŞTİREREK COŞKUYLA KUTLADI.

 
Felsefi, kültürel, gönüllülük ilkeleriyle toplum yararına binlerce etkinlikler gerçekleştiren Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nin Kadıköy Şubesi 25. Yıl kutlamalarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile birleştirerek daha büyük bir anlam ve coşkuyla kutladı.

 

 

 
Program Aktiffelsefe Kadıköy’ün Ekim ayında taşındığı Moda caddesi no: 106 daki yeni adresinde İstiklal Marşı ile başladı ve Karaman’daki maden kazasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

 

 
Aktiffelsefe’nin 11 il, 18 şubedesinde 25 yıl boyunca gerçekleştirilen toplum yararına etkinliklerin video sunumları izlendi. Aktiffelsefe Kadıköy Şube Başkanı Başak Arpacıoğlu konuşmasında, “İnsanlık için olan bu felsefi hareket herkese açıktır, kim gönüllüyse, kim gönlünde hissediyorsa, felsefi öğretilerle hayatını birleştiriyorsa bir Yüksektepeli olmaktadır, kendi bilincinin Yüksektepe’sine çıkmaya başlamıştır.

 

 

 

Aktif felsefe aktif yaşamdır, felsefe bilmeyi ve sevmeyi birleştiren bilgelik aşkı anlamına gelir ve Bilgelik Aşkı,bilgileri, zamansız öğretileri çalışmak, sorarak sorgulayarak hayatına uygulayarak kendini ve evreni tanımak demektir. Aktiffelsefe’de insanlara duyduğumuz aşkı onlar için hayaller kurarak, topluma hizmet eden gönüllü faaliyetlerle ulaştırıyoruz, “daha iyi bir dünya ve daha iyi bir insan”için hem kendimizi hem de çevremizi dönüştürmek için çalışıyoruz. Sadece düşünmek değil, yüksek fikirler ışığında hümanist idealleri gerçekleştirmek isteyen herkesi “felsefe çalış kendinle tanış” sloganımızla felsefe seminerlerimize ve Kasım ayında düzenlenecek dünya felsefe günü özel etkinliklerimize davet ediyoruz. Biz gönüllülere en büyük esin kaynağı olan hümanist değerlerin gerçek anlamıyla çevremizde yankılanmasını dileriz. Etkinliğimize katılan/katılamayan ve gönderdikleri içten iletilerle bizleri onurlandıran tüm dostlarımıza ve seminerlerimizi daha çok kişiye ulaştırmamıza verdiği katkılar için özellikle Kadıköy Belediye’sine teşekkür ederiz.” dedi.

 

 
Programın “gönülden dile” bölümünde derneğin gönüllü üyeleri aktif olarak felsefe çalışmanın yaşamlarına kattığı değeri ve kazandıkları farkındalıkları paylaşarak memnuniyetlerini dile getirdiler.

 
Dernek tarafından bu yıl 21.si düzenlenen “Geleneksel Türkiye” konulu Fotoğraf Yarışmasının ödüllü eserlerinden seçmeler sergisi ve bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası Karikatür Festivali’nden seçme eserler sergisi katılanlar tarafından büyük ilgiyle gezildi.

 
Programın sonunda katkıda bulunan gönüllülere ve destekçilere sanat atölyesi Katuvas tarafından el emeğiyle hazırlanan teşekkür plaketleri verildi. Son olarak tüm konuklara günün sürpriz hediyesi Bilgelik hikayeleri kitapçığı ve Türk Bayrağı hediye edildi ve katılımcılar Kadıköy Belediye’si tarafından düzenlenen 29 Ekim yürüyüşüne katılmak üzere ayrıldılar.

📆 31 Ekim 2014 Cuma 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR