MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın “Edebiyat ve Kitap Günleri” başladı!
Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın “Edebiyat ve Kitap Günleri” başladı!


 Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Edebiyat ve Kitap Günleri”nde bu sene Can Yücel anılıyor.  67 yayınevinin katılımıyla 6-7-8 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında Mario Levi, Nevzat Çelik, Mucize Özünal ve Orkun Uçar öğrencilerle bir araya gelecek.

Edebiyata gönül veren yazar Mario Levi, bu yılki “Edebiyat ve Kitap Günleri”ne 6 Nisan’daki açılış programının konuğu olarak katıldı. Yazarlığının yanı sıra Fransızca öğretmenliği, gazetecilik, radyo programcılığı ve reklam yazarlığı da yapan Levi, “İstanbul ve Edebiyat” söyleşisinde öğrencilerle bir araya geldi. Levi, söyleşide “İstanbul ve Edebiyat” arasındaki köklü ilişkinin edebiyat ve insan için anlamlarını öğrencilerle birlikte sorguladı. Ardından  öğrenciler, Orkun Uçar’ın söyleşine de katılma imkanına sahip oldu.

7 Nisan Çarşamba günü düzenlenecek Can Yücel’i anma programı 10:40-12:20 saatleri arasında Çamlıca Kampüsü Eyüboğlu Hall’de gerçekleşecek. Aynı günün akşamı Can Yücel’in kızı Su Yücel’in de katılımıyla düzenlenecek olan kokteylde, Eyüboğlu Merkez Kütüphane’nin kitap rafları arasındaki sembolik sokaklarından birine “Can Yücel Sokağı” adı verilecek.

Ayrıca yine 7 Nisan Çarşamba günü Eyüboğlu Kurumları öğrencileri gün içinde Nevzat Çelik ve Mucize Özünal ile tanışma ve sohbet etme şansını yakalayacaklar.

8 Nisan Perşembe günü ise “Edebiyattan Beyazperdeye” oturumunda Eyüboğlu öğrencileri, “Züğürt Ağa” adlı filmi izleyerek edebiyat eseri ile sinema uyarlamasını karşılaştıracaklar. “Bir Kitap Okudum” oturumunda ise Eyüboğlu öğrencileri, Türk ve dünya yazarlarının yapıtlarını okuyarak arkadaşlarıyla paylaşacaklar.

Etiketler: , , ,
📆 06 Nisan 2010 Salı 10:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR