MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy’de Bayram Kutlamaları başladı
Kadıköy’de Bayram Kutlamaları başladı


KADIKÖY’DE BAYRAM KUTLAMALARI MEŞALE YAKMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü kutlamaları, Kadıköy’de her yıl geleneksel olarak yapılan “Meşale Yakma” töreniyle başladı.

 
Kadıköy İskelesi Atatürk Anıtı önündeki törene; Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy Emniyet Müdürü Kenan Kurt Kadıköy Belediyesi Meclis üyeleri, öğrenciler ve Kadıköylüler katıldı.

 

 
Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen törende konuşan Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyet’in özgürlükçü ve halkçı olduğunu belirterek “ Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet’in aydınlık yüzünü gençlerle birlikte ateşliyoruz. Savaşın, umutsuzluğu değil “Gülümseyen” bir Cumhuriyet’in bayramını yaşamaya hepinizi çağırıyorum.” Dedi.

 

 

Nuhoğlu’nun ardından konuşan Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ise Atatürk “benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” demiştir. Bizde gönülden Atatürk’ün bu isteğine katılıyoruz. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşasın diyoruz.” Dedi..
Tören anıta çelenk konulması ve lise öğrencileri ile birlikte meşalenin yakılarak, 10. Yıl marşının söylenilmesiyle sona erdi.

📆 26 Ekim 2014 Pazar 15:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR