MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kartal çiğ balığa mahkum
Kartal çiğ balığa mahkum


KARTAL ÇİĞ BALIĞA MAHKUM!
KARTAL’DA HAKSIZ REKABET!
KARTAL BALIKÇILAR ÇARŞISIN’DA ADALET ARANIYOR!

Kartal Balıkçılar Çarşısı’nın esnafı çoğu iş yerine pişirme yetkisi verilmemesinden rahatsız.

 
Sahil kasabası olan Kartal’da balıkçı esnafı eşit şekilde rekabet edilememesinden yakındı.Balıkçılar çarşısında bulunan on üç dükkandan sadece ikisinde pişirme yetkisi olduğunu söyleyen Kartal balıkçı esnafı,Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduğunda yetkli mercinin dertlerine çözüm bulmadığını dile getirdi.Denize kıyısı olan bir kasabada çoğu balıkçıya pişirme yetkisi verilmemesini yadırgayan esnaf, Büyükşehir Belediyesi’nin sadece iki dükkana pişirme yetkisi vermesinin sebebini merak ediyor ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuya yakın zamanda çözüm bulmasını ümit ediyor.

 

 
Balık piyasasını değerlendiren Kartal Balıkçılar Çarşısı esnafı,tükecenin balığa bu sıralar ilgi duymamasını Kurban Bayramı sonrasına bağladı. Balık tüketiminin diğer ülkelere kıyasla ülkemizde daha az olduğunu dile getiren esnaf, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balıkçılığa yeteri kadar önem verilmediğini iletti.

 

 

Kartal Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Tevfik Aslan’la yaptığımız görüşmede ise Aslan, ”Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevriliyken uygulanan balıkçı politikası yüzünden ithal balığa gereksinim duyuluyor. Balıkçılıkla ilgili olan bu politika bir an önce değişmezse gelecek nesil çoğu balık türüyle tanışamayacak.” dedi. Balık avında trol ve gırgırın kullanılmasının çoğu balığın neslinin tükenmesine neden olduğunu söyleyen Aslan, bu şekilde avlanmanın deniz ürünlerinin geleceğini kararttığını ekledi.
Halil Yılmaz

Etiketler:
📆 16 Ekim 2014 Perşembe 16:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR